Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z kawą, czy też jesteście pełnoetatowymi kawoszami, na pewno zdarza się Wam poszukiwać newsów z branży oraz odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Poniżej znajdziecie krótką listę naszych ulubionych stron i blogów, które zapewnią Wam obycie w kawowym świecie i dostarczą codziennej porcji inspiracji, kiedy przeczytacie już wszystko na Coffeedeskowym blogu!

Jim Seven

James Hoffman jest prawdziwym guru baristów i miłośników kawy. Ma na koncie tytuł Mistrza Świata Baristów, Mistrza Świata Brewers, założył znaną angielską palarnię, Square Mile Coffee roasters. Jest również autorem jednej z najważniejszych kawowych książek – gdybyście mieli przeczytać tylko jedną książkę na temat kawy, z pewnością powinien to być The world atlas of coffee. Na blogu Jimseven możecie znaleźć wszystko, czego pasjonat naszego ulubionego naparu może potencjalnie potrzebować, od porad na temat parzenia, przez odpowiedzi na nurtujące baristów specjalistyczne pytania, po komentarze na temat bieżących wydarzeń w branży. Jego najlepsze posty zostały zebrane w formie książki: The best of Jim Seven 2004-2015.

Barista Hustle

Tuż po wejściu na stronę czytelnik dowiaduje się, jaka jest misja Barista Hustle: jesteśmy tu, żeby pomóc światu parzyć lepszą kawę. W jaki sposób to robią? Dzieląc się całym mnóstwem edukacyjnych treści na temat ekstrakcji, dystrybucji, mielenia i innych podobnych zagadnień. Szukasz idealnego mleka lub dzbanka, żeby poprawić jakość swoich latte artów? Zastanawiasz się jak jakość wody wpływa na smak kawy? Mierzysz czynniki zmienne w parzeniu kawy i szukasz dobrej referencji? Jeśli na chociaż jedno z pytań odpowiadasz twierdząco – Barista Hustle to miejsce dla Ciebie.

Perfect Daily Grind

PDG to idealne miejsce do zgłędbiana wiedzy na początku kawowej przygody. Sama spędziłam niezliczone godziny czytając o produkcji ziaren, konsumpcji kawy na świecie i poznając różne metody parzenia. W odróżnieniu od niektórych specjalistycznych blogów, czytelnik nie jest wrzucany od razu na głęboką wodę. Ich artykuły są idealnie podzielone, można wybrać treści z czterech kategorii, zależnie od grupy, do której należysz: amator kawy, barista, właściciel kawiarni, właściciel palarni. Co więcej, istnieje także hiszpańska wersja ich strony, więc jeśli chcielibyście pogłębiać swoją znajomość najczęściej używanego na plantacjach kawowych języka – PDG doskonale wpasowuje się w potrzeby.

Daily Coffee News

DCN to taki kawowy Pudelek. Omawiają wszystkie gorące tematy, informują o nowinkach w branży, otwierających się nowych kawiarniach w różnych częściach świata i zbierają wszystkie informacje które mogą mieć wpływ na kawowy świat.

Sprudge.com

Sprudge również dostarcza newsów z branżowego świata, chociaż bardziej biznesowych, takich jak otwarcia nowych palarni, kawowe kampanie na Kickstarterze, czy eventy. Sprudge przeprowadza także coroczny konkurs i nagradza ludzi w następujących kategoriach: Najlepsza Nowa Kawiarnia, Najlepszy nowy Produkt, Godna Uwagi Palarnia i Godny Uwagi Producent, Najlepszy Kawowy Tekst, Podcast i Film lub Video, Najładniejsze Opakowanie, Najlepszy Program Subskrypcyjny i Czasopismo, Najlepsze Wydarzenie i Wybitne Osiągnięcie.

Śledzenie nominowanych umożliwia odkrywanie wielu świetnych produktów i inicjatyw. Sprudge regularnie publikuje także oferty pracy w branży kawowej. Jeśli planujecie zmianę kariery, zdecydowanie zaglądajcie!

Bitter barista

Kończąc z dawką humoru, jeśli lubicie ironię tak samo, jak my, Bitter Barista może się Wam spodobać. Następnym razem, kiedy będziecie mieli ochotę nakrzyczeć na kawowego ignoranta, nieprzyjemnego klienta lub kogokolwiek innego, przeczytajcie kilka postów, powinniście poczuć się lepiej! Bitter barista skutecznie osładza gorzkie strony kawowego biznesu.