Autorzy

Chcemy promować kawę wysokiej jakości, alternatywne metody parzenia i szerzyć miłość do kawy i herbaty. W jednym miejscu zebraliśmy specjalistów tworzących ekipę Coffeedesk oraz naszych kawowych przyjaciół z całej Polski, by dostarczać Wam różnorodne treści na najwyższym poziomie. Chętnie porozmawiamy z Wami o kawie i naszych tekstach, kontakt bezpośredni znajdziecie przy każdym z nas. A jeśli gryzą Was kawowe dylematy lub chętnie byście o czymś przeczytali to koniecznie dajcie nam znać! 🙂

Ekipa Coffeedesk

Dorota Brzozowska

Dorota Brzozowska

Smutna Baristka z Kołobrzegu

Dorotka, Smutna Baristka z kawiarni Coffeedesk w Kołobrzegu. Wszyscy każą jej się uśmiechnąć, więc szczerzy zęby zza dripa. Prywatnie czyta książki, gra na ukulele, walczy o równość i chciałaby mieć starego kota ze schroniska.

Wiktoria Władzińska

Wiktoria Władzińska

Mała Władzia

Zwą ją Mała Władzia, a składa się z kenijskiej kawy, kocich kłaczków, brokatu i Negroni. Zawsze chętnie zbije z każdym piąteczkę i nigdy nie przepuści okazji do dramatyzowania. Prawdziwe Dziecko Coffeedeska, bo związana z nim już od czternastki.

Maciej Duszak

Maciej Duszak

Coffee Science Master

słynie ze swojej bezkompromisowego podejścia w kwestii jakości serwowanej kawy oraz z bycia wiecznie drugim. Twórca vloga Arabean, Mistrz Polski Brewers Cup 2017, V-ce Mistrz Polski Brewers Cup 2014/15/16, V-ce Mistrz Polski Cup Tasters 2016, 5-ty w Międzynarodowych Chińskich Mistrzostwach Baristów 2016.

Karolina Kosno

Karolina Kosno

PR & Perfection Manager

Dopieszcza szalone pomysły i dba o pozytywną energię Coffeedesk. Wakacje spędza na Mistrzostwach Świata Baristów. Koordynator ds. komunikacji Speciality Coffee Association Poland. Współorganizator Mistrzostw Polski i stałe wsparcie Team Poland w walce o światowe tytuły. Lubi pisać podziesiętnie złożone zdania, choć doskonale odnajduje się także w limicie 140 znaków na Twitterze. Z wykształcenia filolog języka francuskiego oraz dietetyk, choć nie do końca. W skrócie: Ruda.

Marcin Rzońca

Marcin Rzońca

Popularny Bloger

Piję kawę. To na pewno. Poza tym, fotografuję, filmuję i jestem operatorem telewizyjnym. Z wykształcenia operator, dziennikarz oraz stosunkowiec międzynarodowy. Samowykształcony z picia kawy. Stworzyłem skromny projekt zwany PopularCoffee Blog. Uwielbiam łączyć wszystkie te życiowe cegiełki, by robić jak najwięcej, spotykać ludzi i śmiać się razem z nimi. A, no i sięgnąłem po SCAE Photography Award 2016 w kategorii "From Bean to Cup: The Process". :)

Aga Bukowska

Aga Bukowska

Menadżerka Chaosu

Zawód: chaos manager ze sporym doświadczeniem w branży reklamowej. Poza pracą parzy ziarna alternatywnymi metodami i podróżuje dużo i daleko w poszukiwaniu idealnej kawy. Spędza każdą chwilę na fotografowaniu baristów, wnętrz kawiarni i wszystkiego innego, co dobrze wygląda w amatorskim kadrze. Ma teorię, że każde miasto na świecie odkrywa się najlepiej przez pryzmat kawiarni, w żaden inny sposób nie da się poznać tylu ciekawych miejsc i inspirujących ludzi.

Piotr Mróz

Piotr Mróz

„Jak to się stało, nie wiem do dziś, niedziela była jak każda z nich”. Kawowy romantyk, za barem od dwóch lat. Lubię rozmawiać z gośćmi, często nie na tematy kawowe. Mam dużo do powiedzenia i nie zawsze na temat. Typ osobowości „czy wiesz, że...”. Aktualnie parzę napary w Coffeedesku na Wilczej. Dirty pleasure: Babyccino z potrójnym syropem i marszmelołsami.

Piotr Jeżewski

Piotr Jeżewski

W pracy z kawą najważniejsza jest dla mnie prostota i naukowe podejście, lecz zawsze w połączeniu z aspektem romantycznym! W pracy z ludźmi lubię zadawać pytania. Najchętniej najbanalniejsze i najtrudniejsze. Te pośrodku są najczęściej nudne. Równie bliski jest mi temat customer service i hospitality, bo to fundament spokojnych rozważań na temat TDSów, ekstrakcji i profilowania ciśnienia. Łamanie schematów, kwestionowanie przyzwyczajeń, dociekliwość, odwracanie do góry nogami, kpina z bezrefleksyjnej pogoni za autorytetami. To lubię!

Paulina Władzińska

Paulina Władzińska

Social Media Manager

Zwana Władzią lub dużą Władzią, by odróżnić ją od jej młodszej siostry. To ona wymyśliła i rysowała pierwsze koty. Na co dzień jest głosem naszych social media, klika reklamki i dba o odpowiedni performance.

Paweł Murawski

Paweł Murawski

Nazywany również "PAV", dlatego że mieszkańcy Londynu znają tylko 26 liter. Barista i blogger, youtuber i gamer. Uwielbia fast foody, szczególnie, gdy może pochwalić się tym swoim vegańskim przyjaciołom. Jest w TOP 10 najbardziej nielubianych osobistości w świecie kawy.

Paweł Świderski

Paweł Świderski

barista

smutny barista w kawiarni Coffeedesk, jednakowoż o ogromnym poczuciu sarkastycznego humoru. Zwany potocznie Świdrem. Ósmy w Mistrzostwach Polski Brewers Cup 2016. Piąty w 2017.

Przyjaciele Coffeedesk

Anna Kotowicz - Zero Waste

Anna Kotowicz - Zero Waste

Z własnym kubkiem zawsze lepiej!

Jesteśmy grupą znajomych z Wydziału Zarządzania UW. Wspólnie realizujemy projekt społeczny o tematyce zero waste. Wierzymy, że nawet mała zmiana ma ogromny wpływ na środowisko, dlatego zachęcamy do dołączenia do naszej społeczności, aby razem ocalić naszą planetę!

Maja Jaworowska

Maja Jaworowska

Social Media Girl @ DaftCafe

Dziewczyna od marketingu ze specjalizacją w Social Media. Preferuję przelew i czarną amerykankę. W pracy czaruję media społecznościowe warszawskiej sieci DaftCafe i piję kawę. Po pracy do nocy siedzę przy maszynie do szycia i marzę, by zmienić świat na lepsze. W niezdrowych wręcz ilościach pochłaniam książki i filmy. Wolna od mleka i cukru since 2015.

Tymoteusz Krumholc

Tymoteusz Krumholc

Barista z kawiarnii Czytelnia. Etatowy DJ kawiarniany, człowiek-anegdotka, aeropressowy ultras. Uważa, że każda kawa ma swoją historię i jest gotów opowiedzieć ją każdej napotkanej osobie.

Tomek Czajkowski

Tomek Czajkowski

Tomek od dziecka zafascynowany był dobrym jedzeniem, szczególnie, że dzieciństwo wspomina jako wiecznie zielone lato spędzone pomiędzy grządkami z warzywami i w sadzie owocowym. Siedząc na drzewie i zrywając soczyste czereśnie. Kulinarnie rozwinął się podczas pracy w londyńskich restauracjach w czasie studiów. Los wrzucił go wtedy na głęboką wodę i nauczył się szacunku dla najlepszych produktów kulinarnych. Później wielokrotnie jeszcze stawał przed dużymi wyzwaniami, a to zaczynając pracę w warszawskich agencjach reklamowych, a to, kiedy w końcu postanowił wyciągnąć swoje przepisy z szuflady i założyć w 2013 roku bloga kulinarnego - Magiczny Składnik. Wiele się od tamtego czasu zmieniło, ponieważ odkrył, że blog otworzył mu drzwi do powrotu do kulinariów, ale w innej roli - twórcy przepisów, fotografa, filmowca i prowadzącego warsztaty. Dwa lata temu postanowił porzucić karierę w marketingu, żeby skupić się tylko na kulinarnym biznesie. Uwolniło to mnóstwo czasu i pomysłów w realizowaniu projektów dla klientów i rozwijaniu swoich szalonych kulinarnych pomysłów.

Barbara Szparagowska

Barbara Szparagowska

Wraz z Leszkiem Jędrasikiem prowadzą kawiarnię Black and White Coffee w Gdyni. Miłośniczka kotów oraz pasjonatka wypieków, z których kawiarnia jest znana na całą Polskę!

Kati Płachecka

Kati Płachecka

Pracuję jako manager w gastronomii i zajmuję się kulinarnym PR-em. Kocham kawę i koty, a o dobrym jedzeniu potrafię rozmawiać godzinami. O sobie w dwóch słowach? Social foodie!

Weronika Siuda

Weronika Siuda

Herbaciany nerd

Herbaciany nerd od niedawna zasilający szeregi Wesoła cafe w Krakowie i dumna właścicielka czajniczka o wdzięcznym imieniu Henry. W wolnych chwilach pracuje nad aplikacją do food pairingu i czyta o percepcji smaku. Uzależniona od herbaty, dziwnego jedzenia i kupowania notatników.

Alan Kozłowski

Alan Kozłowski

Absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na UW. Student poznańskiej School of Form na specjalizacji industrial design. Uczeń Błażka i reszty legendarnej Filtry Crew. Warszawiak wyluzowany jak na bok daszkiem kaszkiet. Pielgrzym. Emerytowany mleczny surfer a.k.a Ambasador Smaku. Wpada gościnnie za bar, robi czary-mary i idzie na kiepa. Lubi mądre i ładne rzeczy. Miłośnik kotów i smutnej elektroniki. Obecnie przebywa na placówce w Oslo.

Krzysztof Włodek

Krzysztof Włodek

Kawowa pijawka. Zatwardziały wolontariusz. Miłośnik literatury faktu. Twórca mini-projektu „8kawek”, pasjonat fotografii i tworzenia wideo. Niedokończony student dziennikarstwa. Świeży student pedagogiki. W wolnych chwilach lubi pospać lub pograć w planszówki ze znajomymi. Zakochany w mieście Wisła.

Ika Graboń

Ika Graboń

Jestem jak kawa z dripa: na luzie, a wbijam się w pamięć. Moj ulubiony kolor to PANTONE 19-0912 TPX i nie rozmawiam przed pierwszą kawą. Z wykształcenia operator filmowy, a z zamiłowania sensoryk, barista, trener. Cały świat odbieram zmysłem węchu i dlatego tak uwielbiam kawę. Napisałam książkę "Kawa: Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie".

Justyna Graboń

Justyna Graboń

Mistrzyni Polski Tea Brewes Cup 2014, Vice Mistrzyni 2015

Od dzieciństwa moje serce należy do herbaty. Cenię sobie w niej przede wszystkim subtelność i delikatność. To, że parząc ją czuję obecność dawnych chińskich mistrzów, setki lat tradycji i kultury parzenia herbaty. Tak jakby ta ceremonia przenosiła w wymiar, w którym istnieje tylko herbata, i każda myśl na jej temat miała swoje miejsce właśnie tam.

Karolina Kaim

Karolina Kaim

Zwolenniczka klasycznych rozwiązań z twistem. Na co dzień redaktorka, po godzinach nałogowo czyta New Yorkera, ćwiczy jogę i pracuje nad opatentowaniem urządzenia wydłużającego dobę do 48 godzin. Pasjonatka praw własności intelektualnej. Kawę ma we krwi.

Krzysztof Barabosz

Krzysztof Barabosz

Wodzirej

Krzysztof Ibisz polskiej sceny kawowej, znany z bycia wodzirejem podczas wszystkich branżowych eventów. Manager opolskiej Kofeiny, wielokrotny head barista brew baru podczas Mistrzostw Świata Baristów, koordynator do spraw eventów Speciality Coffee Assosiation of Europe Polish Chapter, współzałożyciel Hard Beans Coffee Roasters.