Jak Cię widzą – tak Cię piszą, ale też tak Cię czują. A do tego, że wystrój Twojego lokalu ma ogromny wpływ na wrażenia Twoich gości przekonywać pewnie nie muszę. Remonty mają jednak to do siebie, że kosztują, a pieniędzy nigdy za wiele, prawda?

Na szczęście na ratunek spieszy nasza ludzka natura kombinatorów! Dziś zwięzły poradnik, a w sumie spis pomysłów na to, jak niewielkim kosztem odmienić wnętrze lokalu. Zapraszam!

wnętrze kawiarni

Zieleń

Bawią mnie ogromnie opinie ludzi, którzy szaleństwo na punkcie żywej zieleni odbierają jedynie jako krótkotrwałą modę, która ma przeminąć. Moim zdaniem jest to raczej optymistyczny znak, że jako ludzkość zdaliśmy sobie podświadomie sprawę z tego, iż to natura utrzymuje nas przy życiu. Na potęgę wprowadzamy więc do domów, biur, lokali i przestrzeni miejskiej zieleń. Możesz zrobić to samo i to w bardzo nieszablonowy sposób. Jaki? Przejrzyj dowolne serwisy aukcyjne, poszukaj na Facebooku grupy typu „Uwaga, jedzie śmieciarka!” lub po prostu podpytaj znajomych i gości, czy nie chcieli by wesprzeć Cię w ożywieniu Twojego lokalu. Zieleń zawsze wychodzi na zdrowie! 🙂

Odświeżenie ścian

Tu zdaj się na opinię gości. Podpytaj ich, co sądzą o obecnym stanie rzeczy i jakie mają sugestie. Może się okazać, że jedna puszka farby wystarczy, by odmienić Twój lokal, bo nie ma potrzeby malowania wszystkich ścian, ale wystarczy dodanie kilku kolorystycznych lub wzorzystych akcentów? Może wystarczą dwie rolki tapety?

wnętrze kawiarni

Światło

Światło ma ogromny wpływ na samopoczucie i ogólny odbiór wnętrza, dlatego tę kwestię warto dobrze przemyśleć. Na szczęście nie ma potrzeby wydawać setek złotych na profesjonalne oświetlenie. Polecam w tej kwestii któryś z popularnych serwisów aukcyjnych. Kolorowe żarówki schowane za fotelami, które stworzą poświatę lub zamontowanie tanich jak barszcz taśm LED odmieni pomieszczenie nie do poznania. Co istotne – kupując ledy, rzuć okiem na zdjęcie dołączonego do żarówek lub taśm pilota. Im więcej kolorowych przycisków tym więcej kolorów będziesz mieć do wyboru, a większy wybór to większy sukces!

DIY

Niezawodny doktor Pinterest radzi: 20 minut dziennie spędzonych na poszukiwaniu inspiracji poprawia krążenie! Oczywiście nie mam pojęcia, czy to prawda, ale brzmi zabawnie. Niemniej, patrzenie na ładne rzeczy i kreatywne myślenie o tym, jak wykorzystać je w Twoim wnętrzu to świetna zabawa. Nie musisz zasuwać do sklepu z wyposażeniem i płacić grubej kasy za nowe świeczniki. Pobaw się słoikami, papierem, tekturą, materiałami ze starych ubrań. Zresztą wbij na Pinterest i zobaczcie sami!

wnętrze kawiarni

 

Stare rzeczy

Na przykład książki! Ich nigdy za wiele. Przydadzą się Tobie, Twoim pracownikom, Twoim gościom. Książki są piękne i ważne. Niestety – a na szczęście dla Ciebie – ludzie często nie mają do nich należytego szacunku i po prostu je wyrzucają. Wrócę tu do sugestii dotyczącej grup takich jak nasza warszawska śmieciarka – zaglądaj na nie regularnie i szukaj okazji. Równie dobrze raz na jakiś czas możesz samodzielnie objechać okoliczne śmietniki i zobaczyć co wokół nich zalega. Czasem będzie to książka, a czasem zabytkowy stolik, który potrzebuje dnia Twojej uwagi, by wrócić do dawnej świetności. Daj mu drugie życie! #ZeroWaste 😉

Wystarczy pomysł i odrobina chęci! Nagle okaże się, że remont może odbyć się po kosztach mniejszych, niż cena benzyny zużytej podczas wyprawy do sklepu budowlanego. Powodzenia!