Wiem, że jesteście zabiegani, by znaleźć najlepszy, najpiękniejszy i najseksowniejszy prezent walentynkowy na jutro, ale… Chodźcie tu! Odświeżcie głowę garścią kawowych ciekawostek!

1. Znamy już miasto, w którym odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Świata w Aeropressie. Po Seulu czas na… Sydney! Zawody najprawdopodobniej rozegrane zostaną w listopadzie. Czyli pod koniec wiosny. Który szczęśliwiec poleci na antypody reprezentować Polskę? Nie zostaje nic innego, jak czekać cierpliwie na wiadomości od FORUM.

2. Trabocca, znany w branży importer zielonego ziarna z Amsterdamu, opublikowała właśnie super mapę z wyszczególnionymi kawowymi rejonami upraw. Jeśli ciągle mylisz Sidamo z Yirgacheffe lub chcesz poznać regiony, o których prawdopodobnie wcześniej nie słyszałeś – klikaj śmiało!

3. Kolejny już raz w temacie kawa a zdrowie. „Kolejne badania mówią o dobroczynnym wpływie kawy na zdrowie.” „Najnowsze badania twierdzą, że kawa jest zła dla zdrowia.” „Ostatnie eksperymenty amerykańskich naukowców dowodzą, że kawa zapobiega nowotworom.” I tak w kółko. Zac Cadwalader dotarł z kolei do badań, które wzięły pod lupę wszystkie inne badania. I mamy werdykt. Zgadzam się z autorem artykułu. Przestańmy wreszcie drążyć ten temat.

4. Tydzień temu było o tym, jak w efektywny sposób trenować umiejętności sensoryczne. Tym razem parę, wydawałoby się podstawowych, porad na temat parzenia, które jednak warto wziąć sobie do serca. O mieleniu, temperaturze, mieszaniu oraz parę innych smaczków tutaj!