Na dobry początek dnia łapcie świeże wieści ze świata kawy! A jest co czytać i nad czym się zastanawiać, bo…

… bo 2,5 miliarda kubków do kawy na wynos jest wyrzucanych każdego roku. Na świecie? W Europie? No nie. W samej tylko Wielkiej Brytanii. The Guardian podaje, że posłowie tego kraju zgłaszają projekt ustawy, która kazałaby doliczać 25 pensów do ceny napoju podawanego w papierowym naczyniu. Czy to dobrze? Czy to źle? W wyrobieniu sobie zdania może pomóc ten artykuł. Umówmy się – śmieci nie znikają w magiczny sposób, gdy śmieciarka znika za rogiem. Warto tu wspomnieć o filozofii Zero Waste, a także akcji Z Własnym Kubkiem!

Czy znacie Comedians In Cars Getting Coffee? Rusza dziesiąty sezon talk-show prowadzonego przez Jerry’ego Seinfelda. W każdym odcinku gość specjalny zajeżdża z Jerry’m odpicowanym, oldskulowym kółkiem do wybranej wcześniej miejscówki, piją kawę i gadają śmieszne rzeczy! Oto wywiad z twórcą programu. O komikach, Obamie, starych samochodach i oczywiście o kawie!

Ile zarabiają bariści na świecie? Na to pytanie, na łamach Perfect Daily Grind, odpowiedzi szuka Ivan Petrich. Zaczynamy w USA – kraju, w którym działa ponad 30 tysięcy kawiarni! Następnie kraje Ameryki Łacińskiej, a także Francja i… Rumunia. A jak się to ma do naszych standardów?

Na koniec viral, który błyskawicznie rozprzestrzenił się po sieci w ciągu ostatniej doby. Jeśli jeszcze nie widziałeś tej małej dziewczynki – bang! Mały spoiler: niejedna jej mina to idealna kopia mimiki tych baristów, którzy wciąż mają problem z zaserwowaniem americano.

Howgh!