W kawowym świecie najbardziej lubię różnorodność. Mamy nieskończenie dużą ilość kombinacji pochodzenia, gatunków, palarni i sposobów palenia, co sprawia, że prawdziwy amator kawy nigdy nie jest w stanie powiedzieć z czystym sumieniem ‘piłem już wszystko’.

Skąd w takim razie czerpać inspiracje i nowinki w świecie kawy? Jak dowiedzieć się o najlepszych palarniach w różnych krajach Europy, poznać kawiarnie warte odwiedzenia i przepisy parzenia gwarantujące najlepszy smak danej kawy? Najlepiej z pierwszej ręki – śledząc profile kawowych freaków z całej Europie.

Poniżej krótka, całkowicie subiektywna lista instasgramowych profilów wartych odwiedzenia. Znajdziecie wśród nich nie tylko porcję inspiracji, ale też wiele pięknych kadrów. Jeśli tak, jak ja jesteście wzrokowcami, uwaga, możecie przeglądać bez końca!

Psst! CoffeeDeskowego instagrama też nienajgorzej się przegląda! (przyp. red.)

Całkowicie Subiektywna Lista

European coffee trip

Ten profil to miejsce, od którego zaczynam zwykle planowanie wycieczek po Europie. Na ich stronie możecie łatwo znaleźć najlepsze kawiarnie speciality w mieście, do którego się wybieracie. Z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie. Nie tylko każdego ranka wypijecie dobrą kawę i spędzicie dzień w dobrym humorze, ale też będziecie mieli szansę odkryć urokliwe dzielnice, porozmawiać z ciekawymi ludźmi i zobaczyć miejsca, których z pewnością nie znaleźlibyście w przewodniku.

Na profilu European Coffee Trip znajdziecie też informacje o interesujących wydarzeniach w świecie kawy, nowo otwartych kawiarniach i wiele wiele innych.

 

Coffee Enthusiast

Martin jest prawdziwym miłośnikiem kawy, próbuje różnych ziaren i opisuje ich smak. Na jego profilu możecie znaleźć wiele dobrych rad na temat sposobów parzenia kawy a także podejrzeć palarnie, które warto poznać. Mieszka w Skandynawii, wie co dobre!

 

Standart

Standart to kwartalnik promujący kawę speciality. Zdjęcia na ich profilu są pełne kolorów, pasji i pozytywnej energii, zupełnie jak ludzie zaangażowani w projekt! W samym magazynie znajdziecie wiele ciekawych artykułów i wywiadów z kawowego świata. Jak sami piszą, czytanie Standart powinno być jak przesiadywanie w ulubionej kawiarni, przyjemne, odprężające i inspirujące.

 

The way to coffee

Profil który pozwoli Wam razem z autorką, Teresą, odkrywać nalepsze kawiarnie i palarnie dookoła świata. Urocze zdjęcia, cudowne miejsca i inspirujące portrety ludzi z branży kawowej.

 

Sebastian’s Coffee

Kawa speciality i kot. Jeśli to połączenie nie sprawia, że jesteście przekonani w 100%, spójrzcie tylko na zdjęcia! Moim zdaniem, jedne z najładniejszych wśród europejskich profili kawowych. Polecam przeglądać z poranną kawą zapewniając sobie ucztę dla podniebienia i dla oczu!

 

Bastian Rozendaal

Wspaniałe zdjęcia i wiele autorskich receptur kawowych z dokładnymi instrukcjami. Bastian rozpoczyna także projekt warty uwagi – videoblog o parzeniu kawy.

 

Lucas Channel

Lucas jest sensacją w kawowym świecie – Włoch, który od ciemno palonego espresso woli dobry przelew! Jest też współtwórcą dokumentu o włoskiej scenie kawowej i Starbuksie, możecie go zobaczyć tu. Co więcej, kot Lucasa jest częstym bohaterem jego zdjęć.

 

Tho Keller

Tho jest właścicielem Coffee Table Mags i współzałożycielem Third Wave Witcheln – projektu wymiany kawowej – do którego także możecie dołączyć (służy do tego specjalna grupa na Facebooku). Na jego profilu możecie znaleźć przepiękne wnętrza kawiarni, filiżanki kawy w towarzystwie ciekawych książek i magazynów, a także architektoniczne ciekawostki z miast, które odwiedza.

 

Mam nadzieję, że powyższe profile sprawią, że Wasza przerwa kawowa będzie jeszcze bardziej inspirująca. Koniecznie dajcie znać, kogo dodalibyście do listy!