22 września 2018 to wielki dzień! Mistrzostwa Polski Aeropress! 
Organizacyjną pałeczkę przyjęła w tym roku warszawska kawiarnia i palarnia Czarna Fala, co oznacza, że musicie się tam pojawić, bo będzie to impreza na najwyższym poziomie fajności!

W tych zawodach, polacy już zdążyli udowodnić, że na kawowej strzykawce znają się doskonale! Możemy, jako naród (ahh!), szczycić się międzynarodowym zwycięstwem Łukasza Jury w 2009 roku, Filipa Kucharczyka w 2016, oraz reprezentującej Anglię Polki, Pauliny Miczki w 2017.

Do trzech razy sztuka to za mało, zróbmy z tego nasz narodowy sport! 

Co więcej, już możemy być pewni, że tegoroczne zawody będą wyjątkowe i świeże!
 Dlaczego?
 World Aeropress Championship, jak sam pisze na swojej stronie, przez wiele lat był przez tę poważną i pospinaną część kawowego świata, uznawany za (delikatnie mówiąc) zbyt wyluzowany, niepoważny i z tego powodu deprecjonowany. 
W końcu Aero rzucił cień na główną światową organizację kawy specialty i w imię swoich przekonań postanowił zrezygnować z jej wsparcia – co oznacza, że w tym roku zawody będą odbywać się samodzielnie. W Sydney. A nie, jak najczęściej, przy okazji trwania któryś zawodów z serii organizowanej przez World Coffee Events (latte arty, CiGS czy barista). Osobiście, ze względu na okoliczności decyzji, szanuję ten buntowniczy ruch i jestem ciekawa co z tego wyrośnie!

ile kofeiny jest w kawie

Ale, ale! 
To, co najbardziej wyróżnia Aeropress na tle reszty kawowych mistrzostw, to niesamowite podejście do plakatów. Są one przemiłą dla oka częścią DNA tego wydarzenia.

W tej kwestii, WAC wymaga od organizatorów eliminacji współpracy z lokalnym artystą. Co roku internet jest zalewany bardziej i mniej udanymi grafikami promującymi te wydarzenie, jednak niektóre z nich mogłyby spokojnie znaleźć się w galeriach sztuki współczesnej czy designu! 
Nie mogę się napatrzeć na te proste formy, piękne rysunki, świetne nawiązania do kultury danego kraju, czy zawarty w nich błyskotliwy żart. 

Musisz to zobaczyć, dlatego prezentuję Ci moją listę 15 najlepszych plakatów Mistrzostw Świata Aeropress. 
Miłego przeglądania i koniecznie podeślij nam swojego faworyta!

Zestawienie oczywiście otworzy tegoroczny polski plakat, stworzony przez Karolinę Rodanowicz. Bardzo go sobie ukochałam. Mam nadzieję, że uda mi się go upolować podczas mistrzostw. Piękny, klimatyczny twór!

 

polish aeropress championship 2018

Polska 2018

german aeropress

Niemcy 2017

belgian aeropress championship

Belgia 2015

Mexican Aeropress Championship

Meksyk 2018

irish aeropress

Irlandia Północna 2016

scottland aeropress

Szkocja 2016

Swiss Aeropress Championship

Szwajcaria 2014

Korean Aeropress Championship

Korea Południowa 2016

polish aeropress

Polska 2014

Brazilian Aeropress Championship

Brazylia 2015

singapore aeropress

Singapur 2016

Sweden Aeropress Championship

Szwecja 2014

Swiss Aeropress Championship

Szwajcaria 2015

United States aeropress championship

USA 2013

A na deser przyznaję Złotą Malinę wśród Aeropressowych plakatów – 
Nowa Walia 2016…

aeropress championship

Nowa Walia 2016…