W przypadku akcesoriów kawowych liczy się przede wszystkim ich użyteczność oraz jak mogą przyczynić się do zaparzenia dobrej kawy. Jednak design i to, jak prezentują się w kuchni lub na barze jest niemniej ważne! Dlatego w tym świątecznym okresie zobaczcie co nie tylko dobrego, ale i ładnego możecie podrzucić komuś pod choinkę!

The Chemex

To klasyka! Chemex stoi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku jako eksponat – przykład świetnego designu użytkowego. Dlaczego zatem nie mieć choć jednej sztuki tej sztuki u siebie?

pomysł na prezent chemex

Klasyka! Chemex!

Timemore Fish Kettle

Konewka do metod alternatywnych to ważny element parzenia kawy. A tak, jak w przypadku czajnika Timemore Fish Kettle, oprócz użyteczności dostajemy bardzo oryginalny, ładny wygląd oraz solidne wykonanie.

TImemore Fish Kettle? Czemu nie!

Hario Teaor

Wśród fanów kawy są na pewno też miłośnicy herbat. Dzbanek z zaparzaczem Hario Teaor to ładny, prosty design. I ta drewniana pokrywka!

pomysł na prezent herbata

To drewno! <3

Wilfa Svart Presisjon

Ekspres przelewowy nie musi być nudny. Ten model Wilfy, prócz tego, że spełnia wszystkie standardy niezbędne do zaparzenia dobrej kawy, to doskonale wygląda we współczesnych wnętrzach!

wilfa svart

Wifa Svart Presisjon. Piękności!

AltoAir

W dripperze AltoAir wychodzi piękna, naga prawda o kawie. Szkieletowa konstrukcja ze stali nierdzewnej robi wrażenie.

AltoAir V60-02

Ekspres automatyczny Jura J6

Biały ekspres automatyczny Jura J6 to połączenie prostego, minimalistycznego designu, modnego, białego koloru oraz konkretnego wnętrza, które potrafi wycisnąć z kawy naprawdę dobre rzeczy.

Piękna Jura J6 White!

Barista & Co French Press

French Press to urządzenie świetnie sprawdzające się od dziesiątków lat w kuchniach na całym świecie. Jednak model proponowany przez Barista & Co to designerskie cacuszko. Trochę steampunku, trochę technokracji… Brzmi dobrze!

 

barista & co

French Press Barista & Co, kusi, prawda?