To już dziś! Święto kobiet, w Polsce od wielu lat znane również pod kryptonimem ‘Dzień Tulipana’. Zanim w panice, przed pierwszą kawą, wyskoczysz rano do kwiaciarni za rogiem kupić bukiet kwiatów, przeczytaj ten wpis!

Jak głosi instrukcja obsługi kobiety przekazywana sobie przez mężczyzn z pokolenia na pokolenie, nic nie uszczęśliwia nas bardziej od kwiatów i diamentów. I tak, jak oczywiście nie mam nic przeciwko pierścionkom, kolczykom, a bukiet pudrowo różowych tulipanów wspaniale wygląda na Instagramie, to jest kilka rzeczy, które cieszą jeszcze bardziej, za które nie musisz płacić kartą Mastercard i które warte są więcej niż tysiąc słów.

Kawa i śniadanie do łóżka

Trudno mi wyobrazić sobie lepszą wiadomość o poranku, niż ta, że mogę zostać w łóżku pół godziny dłużej i zamiast krzątać się po kuchni, zjeść śniadanie pod ciepłą kołdrą z kubkiem gorącej kawy. Jeśli gotowanie nie jest Waszą mocną stroną, nie musicie siedzieć w kuchni od poprzedniego wieczora, ani stresować się, czy naleśniki równo się smażą. Wystarczy skoczyć do piekarni na dole, kupić świeże pieczywo, albo dokroić owoce do granoli! Z przyrządzeniem ulubionej kawy Waszej wybranki na pewno nie będziecie mieli problemu – na szczęście jest nasz blog i mnóstwo porad!

dzień kobiet

Wyręczenie z codziennych obowiązków = czas na drugą kawę

Zwykle, po powrocie do domu czeka na nas lista spraw do załatwienia. Trzeba zrobić zakupy, pranie, kolację, obiad na jutro, wyprowadzić psa i wyczyścić kotu kuwetę. A gdyby tak zrobić którąś z tych rzeczy, zamówić na wynos i zapewnić tej wyjątkowej kobiecie czas na dodatkową filiżankę kawy lub herbaty?

Małe gesty, czyli wisienka na torcie lub serduszko na kawie

Nie musisz być mistrzem latte artu, żeby wykałaczką narysować serduszko na dzisiejszej kawie z mlekiem, ani chińskim mistrzem ceremonii parzenia herbaty, żeby przygotować kubek rooibosa swojej dziewczynie/narzeczonej/żonie czytającej właśnie książkę. Jeśli bardzo wątpisz w swoje umiejętności kawowe, możesz też skoczyć po kawę na wynos do najbliższej kawiarni. Szczególnie polecamy tę na Wilczej w Warszawie i osiedlu Bajkowym w Kołobrzegu!

dzień kobiet

Zrób jej kawę!

Chwila relaksu

Mogę się założyć, że większość kobiet nie marzy o żadnym prezencie bardziej, niż o chwili dla siebie, ciepłej kąpieli, z maseczką na twarzy. Wiecie, że najlepszy peeling można zrobić z ziaren kawy i dowolnego oleju? Nie wyrzucajcie ziaren z porannego parzenia (#zerowaste) i wieczorem tylko przygotujcie wannę pełną ciepłej wody!

Prezenty

Jeśli jednak koniecznie chciałbyś podarować dziś swojej kobiecie coś namacalnego? Może zamiast kwiatów, które szybko więdną, paczka ulubionej kawy, herbaty, czy akcesoria do ich parzenia lub serwowania, które codziennie będą jej przypominać o tym, jak ważna jest w Twoim życiu? Podpowiadam, według najnowszych trendów, dziewczyny lubią miedź! Brąz jest już passé, sprawdźcie miedziane akcesoria Barista & co, Hario, czy Fellow!

dzień kobiet

Uwaga! Wszystkie te propozycje działają nie tylko w Dzień kobiet! Sprawiajmy sobie małe przyjemności na codzień, życie będzie piękniejsze! Ze swojej strony życzę Wam zatem dużo uśmiechu i życzliwości z okazji czwartku 🙂