Cześć! Udajmy, że to co dzieje się obecnie za oknem tak naprawdę się nie dzieje i przejdźmy szybko do aktualnej prasówki!

1. Agnieszka Rojewska Mistrzynią Polski Latte Art 2018! Rojes jest jak SKRA Bełchatów w pierwszej dekadzie XXI wieku. Albo jak FC Barcelona w wielu dekadach. Mistrzostwa Świata odbędą się później w tym roku, w Brazylii. Powodzenia!

Świetny występ zaliczył również coffeedeskowy roadie i Pan Od Wszystkiego – Paweł Krysiński. Trzeci w Polsce. Świetna sprawa!

2. Jeśli masz plan wystartować w tym roku w Mistrzostwach Barista lub Brewers Cup, szkoda byłoby przeoczyć taką okazję: Acaia uruchamia właśnie program sponsorski! Jeśli spełniasz jeden z kilku wymienionych warunków, śmiało zgłaszaj się po sprzęt.

3. San Fransisco. Kto nie chciałby tam pomieszkać choć przez chwilę? Pojeździć oldskulowym tramwajem. Podobno nawet samobójstwo na Golden Gate jest bardziej atrakcyjne od wszystkich innych… Tym razem Sprudge serwuje nam ciekawą wycieczkę po pięknym showroomie firmy Fellow. To Ci od designerskich czajniczków i najgorętszego gadżetu ostatnich czasów, Prismo. O edukacji, o tym czy współczesny kawowy świat jest pretensjonalny, o podejściu do klienta – w tym kliku!

4. Ciekawy wywiad z założycielem jedynej obecnie, tak dużej, polskiej sieci kawiarni. O misji, konkurencji, problemach, a także tym co, oprócz sprzedawania kanapek i kawy, stanowi o wielkim sukcesie. Mnóstwo inspiracji dla naszej branży specialty. Naprawdę.