Dobra klasyka wcale nie musi być zła! Na pewno wśród Was są fani espresso italiano, a i Ci, którzy wyrośli już z włoskich klimatów, mogą powrócić bez goryczy rozczarowania do wspomnień. Zatem najświeższe Espresso Miesiąca, czyli Arcaffe Roma czeka!

Arcaffe Roma to najbardziej klasyczna mieszanka spod tego włoskiego szyldu, produkowana niezmiennie od 1926 (wyłączając czas wojny). Jej nazwa to hołd dla baru Roma, który był pierwszym espresso barem w Livorno skąd pochodzi palarnia.

Espresso Miesiąca w lutym to kawa o kompleksowym, i jednocześnie delikatnym profilu smakowym z wyraźnym tytoniowym finiszem, który zawdzięcza kawie z Indii wchodzącej w jej skład. Aromat to karmel, delikatne wypieki oraz leśne owoce – te ostatnie to zasługa ziaren z Etiopii. Delikatne body, średnia kwasowość oraz wyraźna słodycz obecne są dzięki kawom z Ameryki Południowej – głównie Brazylii.
Kawa ta świetnie sprawdzi się jako espresso – bez żadnych dodatków najlepiej pokazuje swoje oblicze i pozwala docenić obecność poszczególnych arabik wchodzących w jej skład. Każde ziarno ma tutaj swoje pięć minut, a efekt końcowy jest dowodem na kunszt twórców te mieszanki. Warto również wspomnieć, że wszystkie składniki są wypalane osobno i mieszane dopiero po zakończeniu tego procesu. Pozwala to na indywidualne dopasowanie profilów palenia dla poszczególnych ziaren i wydobycie ich charakteru w najwyższym stopniu. Dostępne dwie wielkości opakowań – 250g i 1kg – zadowolą każdego.
espresso miesiąca arcaffe
Arcaffe Roma połączona z mlekiem da nam niezwykle delikatne, kremowe i słodkie cappuccino – orzechy brazylijskie, mleczna czekolada, owsianka – idealna kombinacja na rozpoczęcie nowego dnia.
Oto nasza propozycja przygotowania w maszynie ciśnieniowej:
Doza: 16 g
Uzysk: 32-36g
Czas ekstrakcji: 27-32 sek.
Temperatura: 94 C
Oczywiście, miłośnicy dobrej kawy wiedzą, że mieszanki do espresso pochodzące z Włoch to pewien relikt przeszłości i coś, co niekoniecznie grzeszy wysoką jakością. Na szczęście można w tym czarnym morzu goryczy znaleźć coś, co z jednej strony połączy sentyment do espresso italiano, a z drugiej smak na tyle dobry, by z przyjemnością usiąść z taką filiżanką.
W końcu nie zawsze trzeba mieć cały sad owoców w espresso, zwłaszcza w takie lutowe, mroźne dni, kiedy chce się czegoś konkretnego i rozgrzewającego. Sięgnijcie wtedy po nasze Espresso Miesiąca!

Zamów Teraz!