Mówi się, że mężczyźni dojrzewają do trzeciego roku życia, a potem już tylko rosną. Cóż, czasami na pewno można odnieść takie wrażenie. Jednak są takie momenty, gdy jest to w pełni usprawiedliwione, bo każdy zakochany w kawie chciałby mieć nowe gadżety w swojej magicznej szafeczce ze skarbami.

dzień dziecka

Aeropress

To co, pobawimy się w doktora…? Wszak Aeropress to taka duża strzykawka, dla dużych dzieci. Robi pyszną kawę, zarówno z ziaren pod metody alternatywne, jak i z tych przeznaczonych do espresso. Do tego idealnie sprawdza się jako kompan w podróży, ze względu na swoją lekkość i odporność na trudne warunki transportu. Kiedyś Piotrek Jeżewski pisał o tym, dlaczego Aeropress jest taki super. A ja wczoraj robiłem nim mus z pomidorów. Też fajnie, prawda?

aeropress

Fellow Prismo

Kiedy Aeropress nie wystarcza, można go nieco… przedłużyć i wzmocnić? Nakładka Fellow Prismo to takie sprytne urządzenie, które pozwala wycisnąć coś na kształt espresso z Aeropressu. Sporo osób mówi o tym, że wychodzi wtedy kawa podobna do tej przygotowywanej w kawiarce, a jest szybciej i wygodniej. Z resztą, tu możecie sięgnąć po pełny test!

fellow prismo

Cafflano Kompact Coffee Maker

Zostając jeszcze przy przenośnych i łatwopakowalnych urządzeniach do parzenia kawy. Może Cafflano Kompact Coffee Maker? To takie składane akcesorium, dające spore możliwości dostosowania smaku kawy pod własne preferencje. Do tego jest bardzo lekkie i niewielkie. W sam raz na letnie eskapady za miasto!

cafflano kompakt

Cafflano Kompresso

A dla fanów espresso, poszukujących alternatywy dla tej esencjonalnej kawy gdzieś w plenerze, polecamy Cafflano Kompresso. To również niewielkie urządzenie i lekkie, łatwe do upchnięcia w plecaku lub torbie. Dzięki specjalnej konstrukcji, wytwarzane jest mocne ciśnienie, które jest w stanie przepchnąć się przez kawę i wycisnąć coś na kształt espresso.

cafflano kompresso

Flair Espresso

Kiedy jednak mamy odrobinę więcej miejsca w walizce i jedziemy, na przykład, na działkę, możemy ze sobą wziąć wyśmienitą zabawkę, robiącą pyszne espresso, gęste i konkretne, bez użycia prądu! Flair Espresso to rodzaj kompaktowego, dźwigniowego ekspresu ciśnieniowego. Wystarczy nabić grupę drobno zmieloną kawą, wlać odpowiednią ilość wody, założyć tłok i nacisnąć dźwignię. Po chwili w filiżance pojawia się bardzo przyjemne espresso. Koniecznie zajrzyjcie do naszego testu tego urządzenia.

flair espresso

Trinity One

Jesteście fanami designu? Zatem Trinity One na pewno przypadnie Wam do gustu. Tej konstrukcji nie można przeoczyć w najnowocześniejszej, gustownej kuchni. Zwraca uwagę, a przy tym robi bardzo smaczną, powtarzalną kawę. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o Trinity One na blogu w teście i efekty wyszły dobre!

trinity one

Handground

A żeby można było w ogóle zmielić kawę, to młynek się przyda. Na przykład Handground. Jest on sporych rozmiarów, ale ma też spory zakres mielenia kawy i niezłą stabilizację żaren. Do tego w CoffeeDesku występuje już w wersji ulepszonej, poprawionej w stosunku do pierwszej wersji – jest spora różnica, na plus. Młynek mieli bardziej równo, co realnie przekłada się na smak parzonej kawy.

handground new

 

The Gabi Master A

A to bardzo młoda, ale już legendarna, kawowa zabawka. Niezwykle prosta w obsłudze, bo wystarczy wsypać kawę i wlać wodę. Jednocześnie kawa wychodzi z Gabi przepyszna, słodka, a przy tym łatwo o powtarzalność smaku. Do tego lekka konstrukcja i możliwość złożenia całego zestawu powoduje, że Gabi sprawdzi się zarówno w domu, jak i poza nim, a mniej wprawiona w kawie osoba także opanuje Gabrysię.

the gabi master a

Hario Shizuku Slow Drip

Lato, więc upały, czyli przydałaby się także zimna kawa. Z pomocą może przyjść Hario Shizuku Slow Drip. To rozwiązanie japońskiej firmy na kawę, która w ciągu godziny – dwóch, parzy się na zimno, z użyciem zimnej wody bądź lodu. Smak zdecydowanie inny od tego uzyskiwanego przy pomocy prawdziwego parzenia gorącą wodą. Warto spróbować przy tych wiosennych, letnich falach upałów!

hario shizuku

Pssst!

A do końca tygodnia złapiecie naprawdę dobre ceny na te sprzęty! Uwolnijcie drzemiące w Was kawowe dzieci i sprawcie sobie nieco beztroskiej przyjemności!

dzień dziecka promocja