Darmowa dostawa od 199 zł
Błyskawiczna wysyłka
365 dni na zwrot

Napoje roślinne Oatly


Oatly to roślinna alternatywa dla mleka krowiego. Ta szwedzka marka powstała w latach 90tych i z czasem stała się jednym z liderów w swojej branży. Oatly opatentowało własną technologię wykorzystującą enzymy, dzięki której powstają napoje na bazie owsa. Napoje są naturalne, stanowią doskonałe źródło wartości odżywczych, a ich produkcja przebiega z pełną świadomością potrzeby dbałości o środowisko. Marka oferuje szeroką gamę napojów, wliczając w to napoje smakowe oraz do użytku profesjonalnego. 
Oatly to roślinna alternatywa dla mleka krowiego. Ta szwedzka marka powstała w latach 90-tych i z czasem stała się jednym z liderów w swojej branży, dziś Oatly to największa na świecie firma zajmująca się produkcją owsianych napojów. Recepturę Oatly wymyślili szwedzcy bracia, naukowcy żywienia  Rickard Öste i Bjorn Öste.

Oatly od 30 lat zajmuje się produkcją alternatywnego do krowiego mleka napoju, który wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i przy okazji jest mniej obciążający dla środowiska niż masowe hodowanie krów dla pozyskania mleka. Oatly opatentowało własną technologię wykorzystującą enzymy, dzięki której powstają napoje na bazie owsa. Za pomysłem tworzenia roślinnego napoju z owsa stoi nad wyraz proste rozumowanie – po co najpierw karmić krowy owsem, aby dały nam mleko, skoro można wytworzyć napój bezpośrednio z owsa? Dziś wydaje się to racjonalne, ale 30 lat temu  było zupełnie szalone i nowatorskie.  Oatly milk jest naturalne, stanowi doskonałe źródło wartości odżywczych, a jego produkcja przebiega z pełną świadomością potrzeby dbałości o środowisko.

Ciekawostką jest to, że firma Oatly znana jest ze swoich chwytliwych, kontrowersyjnych reklam i kampanii. Za jedną z nich „Milk, but for humans” („Mleko, ale dla ludzi”), zostali nawet pozwani! Afery reklamowe przynoszą im jednak więcej korzyści niż strat, a firma nieustannie się rozwija.

Dziś ze względu na większą świadomość zmian klimatycznych i wpływu jakie ma na środowisko masowa hodowla zwierząt, wiele osób poszukuje alternatywnych, roślinnych rozwiązań dla mleka. Nie inaczej jest w środowisku kawiarnianym. Jednak zastąpienie krowiego mleka w kawach mlecznych nie jest tak łatwe jak się wydaje. Wiele osób jest bardzo przywiązanych do smaku i struktury tradycyjnego mleka. Dlatego powstało Oatly Barista, alternatywny napój roślinny stworzony z myślą o kawiarniach i baristach. Doskonale się pieni, pozwala na tworzenie na kawie wzorów latte art. Napój owsiany nie jest zbyt słodki, jego profil sensoryczny jest zbliżony do mleka krowiego, co czyni go idealną alternatywą.

Oatly to doskonała opcja, jeśli chcesz zminimalizować ilość produktów odzwierzęcych w swojej diecie z jakiegokolwiek powodu. Ostatecznie nie jest ważne czy do wybrania roślinnej alternatywy przywiodła nas troska o własne zdrowie, o środowisko, weganizm, wegetarianizm czy inna nietolerancja laktozy. Istotne jednak jest to, aby roślinna alternatywa była smaczna i sprawdzała się w użytku codziennym.

Oatly doskonale smakuje nie tylko z kawą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać Oatly do porannej owsianki, do koktajlu lub użyć go do pieczenia. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i trochę prawa fizyki, ale generalnie Oatly spełni swoje zadanie wszędzie tam gdzie potrzeba roślinnej alternatywy do mleka. Takie właśnie jest Oatly, po prostu dobre.

Gdzie kupić Oatly? W naszym sklepie znajdziecie nie tylko Oatly dla baristów, ale również klasyczną wersję tego napoju, czekoladowy napój roślinny Oatly, organiczne Oatly i opcję zakupu zgrzewki.

Odbierz 20 zł na pierwsze zakupy*

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz kod rabatowy na swoje pierwsze kawowe zakupy w Coffeedesk. Nie przegap też wszystkich naszych nowości i najaktualniejszych artykułów na blogu!

Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rabat przy zakupach za minimum 199 zł, zniżka jest jednorazowa.