Darmowa dostawa od 199 zł
Błyskawiczna wysyłka
365 dni na zwrot
Filtrowanie i sortowanie
1 - 17 produktów z 17 dostępnych
Promocja
Lykke - OK CIAO Espresso 500g (outlet)

Producent: Lykke

Data palenia: 23.01.2024

Mieszanka kaw ziarnistych wypalona w szwedzkiej palarni Lykke. To blend składający się w 70% z arabiki specialty z Brazylii oraz w 30% fine robusty z Ugandy. Palona w ciemnym stopniu, idealna do ekspresów ciśnieniowych i kawiarek. Kawa we włoskim stylu - sprawdzi się dla miłośników klasycznego smaku w formie espresso i kaw mlecznych. W smaku wyczuwalne są nuty tytoniu, śliwki i masła orzechowego. Kraj pochodzenia ziarna: Brazylia / Uganda Region: Caparao - Minas Gerais / Kasese Odmiana: Arabika - Catucai, Catuai / Robusta Wysokość upraw: 800 - 1500 / 800 - 1500 m n.p.m.
Najniższa cena: 74,80 zł
88,00 zł
Promocja
Kafar - Gwatemala Acatenango La Esmeralda Washed Espresso 1kg (outlet)

Producent: Kafar

Data palenia: 14.02.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Gwatemali, wypalona w gliwickiej palarni Kafar. Palona w ciemnym stopniu, idealna do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. W jej smaku można wyczuć nuty kakao, chałwy i owoców leśnych. Pełne, gładkie, średnie body. Kraj pochodzenia kawy: Gwatemala Region: Acatenango Odmiana: Bourbon, Typica Farma: Kooperatywa Metoda obróbki: Washed  
Najniższa cena: 125,80 zł
148,00 zł
Promocja
Trigger - Etiopia Nansebo Natural Filter 250g (outlet)

Producent: Trigger

Data palenia: 20.03.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Etiopii, wypalona przez Trigger. Palona jasno, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W jej smaku pojawiają się nuty zbliżone do borówki, cytrusów i karmelu. Kraj: Etiopia Region: Sidamo Farma: Nansebo Producent: Mandeyo General Trading Odmiana: Heirloom Położenie upraw: 2300 m n.p.m. Metoda obróbki: Natural Ocena w cuppingu: 85 / 100 punktów PRZEPIS  French press. Mielenie średnie, średnio grube. Woda - wrzątek, doza 5 g kawy na 100 g wody. Zalewamy, zostawiamy. Po 4-6 minutach mieszamy korzuszek. Po kolejnych 2 minutach zakładamy franchpressowi czapeczke i wciskamy tłok. Pijemy.  
69,00 zł
Promocja
Trigger - Rwanda Gicumbi Natural Espresso 1kg (outlet)

Producent: Trigger

Data palenia: 22.02.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Rwandy, wypalona przez Trigger. Palona w średnim stopniu, idealna do ekspresu ciśnieniowego lub kawiarki. Kawa odmiany botanicznej Red Bourbon poddana została obróbce naturalnej - wisienki wysuszone zostały na tradycyjnych, afrykańskich łożach, dzięki czemu zyskała dużo słodyczy dojrzałych czerwonych owoców kojarzonej z dżemem oraz suszonymi owocami. Aromat transparentny i złożony - naprzemiennie nuty z grupy aromatów enzymatycznych - kwiatów oraz truskawek, jagód i rabarbaru. Kwasowość kawy jest orzeźwiająca, ale dobrze wsparta słodyczą. Kawa ma średnie, ale gładkie i otulające body. W smaku pojawiają się dodatkowo nuty czarnej herbaty. Kawa kończy się posmakiem, w którym dominują aromaty karmelu, mlecznej czekolady i cukru trzcinowego. Kraj pochodzenia ziarna: Rwanda Region: Gicumbi Obróbka: Natural Odmiana: Red Bourbon Stacja: Nova Coffee Des Mamas Położenie upraw: 1450 - 1500  m n.p.m. Ocena w cuppingu: 86,75 / 100 pkt Stacja Nova Coffee znana wcześniej znana pod nazwą COOGIPROCA znajduje się w północnej Rwandzie, w dystrykcie Gicumbi. W uprawie kawy najwyższej jakości pomaga wulkaniczna, żyzna gleba, optymalna ilość opadów i temperatura. Des Mamas pochodzi z plantacji prowadzonej przez kobiety oraz jest skupiona na działaniach mających na celu edukację kobiet w Rwandzie.
250,00 zł
Promocja
COFFEE PLANT - Gwatemala Finca El Duranzo Espresso 1kg (outlet)

Producent: COFFEE PLANT

Data palenia: 27.12.2023

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Gwatemali, wypalona w polskiej palarni COFFEE PLANT. Palona w średnim stopniu, sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W smaku wyczuwalne są nuty suszonych owoców, melona i ciemnej czekolady. Kraj pochodzenia kawy: Gwatemala Region: Jalapa Odmiana: Bourbon, Caturra, Icatu Metoda obróbki: Washed Położenie upraw: 1700 m n.p.m.
Najniższa cena: 90,00 zł
129,00 zł
Promocja
Caffenation - Mister LGB Anniversary Blend Espresso 250g (outlet)

Producent: Caffenation

Data palenia: 14.02.2024

Mieszanka kawy ziarnistej jakości specialty z Ugandy, Hondurasu i Kenii wypalona w belgijskiej palarni Caffenation z okazji 20-lecia jej działalności. Palona w średnim stopniu, idealna do wszystkich metod parzenia. Kawa o dobrze zbalansowanej słodyczy i kwasowości. Blend składa się z kaw: - Uganda Bulambuli (50%) - Honduras Finca El Pinto (25%) - Kenia Gatina AB (25%)
Najniższa cena: 51,00 zł
60,00 zł
Promocja
Hard Beans - Kolumbia El Vergel Decaf Espresso - Kawa bezkofeinowa 250g (outlet)

Producent: Hard Beans

Data palenia: 06.03.2024

Bezkofeinowa kawa ziarnista jakości specialty z Kolumbii, wypalona przez Hard Beans. Palona w średnim stopniu, sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W filiżance można oczekiwać nut czerwonych owoców, przypraw i wysokiej słodyczy. Doskonała jako kawa czarna, jednak sprawdzi się również w połączeniu z mlekiem. Kraj pochodzenia ziarna: Kolumbia Region: Tolima Metoda obróbki: Sugarcane Decaf Odmiana: Red & Yellow Caturra Położenie upraw: 1450 m n.p.m.
49,00 zł
Promocja
Trigger - Brazylia Fazenda Serra do Bone Natural Filter 250g (outlet)

Producent: Trigger

Data palenia: 20.03.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Brazylii, wypalona przez Trigger. Palona jasno, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W jej smaku pojawiają się nuty zbliżone do kwiatów, wiśni i karmelu. Kraj: Brazylia Region: Minas Gerais Farma: Fazenda Serra do Boné Producent: Matheus Lopes Sanglard Odmiana: Yellow Bourbon Położenie upraw: 1250 m n.p.m. Metoda obróbki: Pulped Natural Ocena w cuppingu: 85 / 100 punktów OPINIA ROASTERA Nie samym Santosem, żyje Brazylia. Ten wspaniały kraj na pół kontynentu ma do zaoferowania mnóstwo dobrej kawy o złożonym profilu, tak jak ten owocowy, kwiatowy i soczysty microlot od Matheusa Lopesa Sanglarda. Ziarna z farmy Serra do Bone wielokrotnie brały udział w prestożowym konkursie dla producentów kawy - Cup of Excellent, raz zdobywając pierwsze miejsce i kilkukrotnie znajdoując się na podjum.   PRZEPIS French press. Mielenie średnie, średnio grube. Woda - wrzątek, doza 6 g kawy na 100 g wody. Zalewamy, zostawiamy. Po 4-6 minutach mieszamy korzuszek. Po kolejnych 2 minutach zakładamy franchpressowi czapeczke i wciskamy tłok. Pijemy.
55,00 zł
Promocja
Trigger - Gwatemala La Maravilla Washed Filter 250g (outlet)

Producent: Trigger

Data palenia: 18.01.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Gwatemali, wypalona przez Trigger. Palona jasno, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W jej smaku pojawiają się nuty zbliżone do jagód, kwiatów i karmelu. Kraj: Gwatemala Region: Huehuetenango Farma: La Maravilla Producent: Mauricio Rosales Odmiana: San Ramon Położenie upraw: 1500 - 1850 m n.p.m. Metoda obróbki: Washed Ocena w cuppingu: 87 / 100 punktów O FARMIE Farma La Maravilla jest zlokalizowana w górach słynnego z kawy regionu Gwatemali Huehuetenango. Mimo ogromnych trudności, z którymi musiał zmagać się Mauricio, farmerowi udało się rozbudować farmę oraz infrastrukturę umożliwiającą staranne procesowanie wisienek kawowca. W 2020 roku jego wysiłek postawienia na jakość zaowocował - kawa pochodząca z La Maravilla zwyciężyła Cup od Excellence - prestiżowy konkurs dla producentów kawy. OPINIA ROASTERA Napar z tych ziaren jest soczysty i dobrze wsparty słodyczą, ultra krągły, gladki i zbalansowany. To dokładnie to, czego można spodziewać się po klasycznej, mytej Gwatemali najwyższej jakości. PRZEPIS French press. Mielenie średnie, średnio grube. Woda - wrzątek, doza 6 g kawy na 100 g wody. Zalewamy, zostawiamy. Po 4-6 minutach mieszamy korzuszek. Po kolejnych 2 minutach zakładamy franchpressowi czapeczke i wciskamy tłok. Pijemy.  
74,00 zł
Promocja
LaCava - San Lorenzo Espresso 550g (outlet)

Producent: LaCava

Data palenia: 08.03.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Brazylii oraz Peru, wypalona w palarni LaCava. Palona w średnim stopniu, przeznaczona do espresso - doskonale sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W smaku wyczuwalne są nuty śliwki, figi, czekolady oraz agrestu. Kraj pochodzenia ziarna: Brazylia Guaxupe, Peru Położenie upraw: 800 - 1350 m. n.p.m. Odmiana: Mundo Novo, Catuai, Caturra Obróbka: Natural, Washed
69,00 zł
Promocja
Trigger - Gwatemala El Oregano Natural Filter 250g (outlet)

Producent: Trigger

Data palenia: 20.03.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Gwatemali, wypalona przez Trigger. Palona jasno, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W jej smaku pojawiają się nuty zbliżone do kwiatów, mango i winogrona. Kraj: Gwatemala Region: Huehuetenango Farma: Finca El Oregano Producent: Diana i Hector Ovalle Odmiana: Caturra Położenie upraw: 1800 m n.p.m. Metoda obróbki: Natural Ocena w cuppingu: 87 / 100 punktów OPINIA ROASTERA Soczysta i super słodka! Jest tak dobra, że ciążko ją zepsuć. Ma złożony profil co przy różnych parametrach parzenia pozwala uzyskać zupełnie różne smaki i aromaty. Będziemy ją kupować co zbiory, co końća naszych dni. PRZEPIS French press. Mielenie średnie, średnio grube. Woda - wrzątek, doza 6 g kawy na 100 g wody. Zalewamy, zostawiamy. Po 4-6 minutach mieszamy korzuszek. Po kolejnych 2 minutach zakładamy franchpressowi czapeczke i wciskamy tłok. Pijemy.  
74,00 zł
Promocja
COFFEE PLANT - Honduras La Paz Marcala Washed Espresso 1kg (outlet)

Producent: COFFEE PLANT

Data palenia: 21.03.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Honduras, wypalona w polskiej palarni COFFEE PLANT. Palona w średnim stopniu, sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W smaku wyczuwalne są nuty cukru trzcinowego, czekolady i orzechów.  Kraj pochodzenia kawy: Honduras Region: La Paz, Marcala Odmiana: Bourbon,Caturra, Typica Metoda obróbki: Washed Położenie upraw: 1100 - 1200 m n.p.m.
125,00 zł
Promocja
Figa Coffee - Kokodżambo IV Blend Espresso 250g (outlet)

Producent: Figa Coffee

Data palenia: 05.03.2024

Mieszanka kaw ziarnistych jakości specialty z Brazylii i Etiopii, wypalona we wrocławskiej palarni Figa Coffee. Palona w średnim stopniu, idealna do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. W smaku wyczuwalne są nuty czekolady i owoców. Kawa o średniej kwasowości. Kraj pochodzenia kawy: Brazylia (65%) / Etiopia (35%) Region: Mato Grosso / Yirgacheffe Metoda obróbki: Natural / Washed Punkty w cuppingu: 86.25 i 86 / 100 punktów
60,00 zł
Promocja
COFFEE PLANT - Brazylia Lua Roxa Espresso 1kg (outlet)

Producent: COFFEE PLANT

Data palenia: 18.03.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Brazylii, wypalona w polskiej palarni COFFEE PLANT. Palona w średnim stopniu, sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W smaku wyczuwalne są nuty wanilii, orzechów i białej czekolady. Kraj pochodzenia kawy: Brazylia Region: Minas Gerais, Cerrado Odmiana: Bourbon, Mudo Nuovo Metoda obróbki: Natural Położenie upraw: 800 - 1300 m n.p.m.
125,00 zł
Promocja
LaCava - Peru Tunki Espresso 550g (outlet)

Producent: LaCava

Data palenia: 08.03.2024

Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Peru, wypalona w palarni LaCava. Palona w średnim stopniu, sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W smaku wyczuwalne są nuty ciemnej czekolady, śliwek oraz orzechów. Kraj pochodzenia ziarna: Peru Region: Dolina Tambopata Położenie upraw: 1300 - 1800 m n.p.m. Varietal: Typica, Bourbon, Caturra Obróbka: Washed
99,00 zł
Promocja
LaCava - Brazylia Santa Rita Espresso 1kg (outlet)

Producent: LaCava

Kawa ziarnista jakości speciality pochodząca z Brazylii, wypalona w palarni LaCava. Palona w średnim stopniu, przeznaczona do espresso - doskonale sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. W smaku wyczuwalne są nuty koniaku, suszonych owoców oraz nutelli. Kraj pochodzenia ziarna: Brazylia Region: Alta Mogiana, Jerquara Metoda obróbki: Natural Położenie upraw: 890 m n. p. m. Odmiana: Mundo Novo, Red Catuai Ocena w cuppingu: 82 / 100 punktów
Najniższa cena: 139,00 zł
139,00 zł
Promocja
COFFEE PLANT - Cosy Espresso Blend 1kg (outlet)

Producent: COFFEE PLANT

Data palenia: 21.03.2024

Blend kaw ziarnistych jakości specialty wypalony w polskiej palarni COFFEE PLANT. Palona w średnim stopniu, sprawdzi się w ekspresach ciśnieniowych i kawiarkach. Słodkie, korzenno-kakaowe nuty ziaren z Brazylii łączą się z soczyście owocową Etiopią. To połączenie idealnie ze sobą współgra, przywodząc na myśl minione słoneczne dni lata oraz wprowadzając nas w nową porę roku, pełną złotych kolorów i korzennych, rozgrzewających smaków. Cosy Espresso jest intensywne, o średnim body i niskiej kwasowości. W smaku dominuje dżem z żółtych owoców, kakao i przyprawy. Idealnie komponuje się z mlekiem. ZIARNO Najbardziej popkulturowym napojem jesiennym jest bezapelacyjnie pumpkin spice latte. I właśnie do niego nawiązuje nasze październikowe espresso miesiąca. Coffee Plant daje Cosy Espresso, z piękną jesienną etykietą oraz otulającym profilem smakowym. Blend Etiopii Nensebo oraz Brazylii Vertentes, mix Etiopskich odmian oraz Yellow bourbon z Brazylii – obie kawy fermentowane metodą naturalną. Kraj pochodzenia ziarna: Etiopia / Brazylia Odmiana: Heirloom / Yellow Bourbon Obróbka: natural / pulped-natural Położenie upraw: 1910 - 2000 / 1100 m n.p.m. Ocena w cuppingu: 86 / 84 SCA PRZEPIS Espresso 18g - 6 klik Comandante Uzysk 36 g - 28 sekund Wyjątkowo kremowe espresso, bardziej w stronę włoskiego stylu, jednak z dużą słodyczą.  Pumpkin spice 18g - 6 klik Comandante Uzysk 30g - 24 sekundy - 10g syropu klonowego - kilka kropel ekstraktu waniliowego - przyprawy korzenne 0,6g - 10g śmietanki kremówki / wegańskiej śmietanki - 200g mleka Wszystkie wyżej wymienione składniki (z wyjątkiem mleka) dobrze zmieszaj ze sobą, a po wymieszaniu podgrzej. Spień mleko, a następnie dodaj to przyprawowej mieszanki. Bardzo Cosy, słodki napój – czyli dokładnie to, czego wszyscy potrzebujemy, zderzając się z jesienną aurą.
189,00 zł