Statystyki mówią, że pośród najpopularniejszych świątecznych prezentów, wśród swetrów z reniferem, zimowych skarpet, krawatów i rękawiczek, królują kubki. A na kubkach to my się akurat znamy (prawie) tak dobrze jak na kawie, bo to tematy nierozłączne. Przygotowaliśmy dla Was świąteczny przewodnik po świecie kubków: zarówno tych termicznych, niekapiących, dizajnerskich jak i całkiem domowych. Powiedz nam jaki jest Twój bliski, a my wskażemy Ci jakiego kubka potrzebujesz! 🙂

 

Domator

Dla niektórych nie ma nic lepszego niż dobra książka / serial, miękkie poduszki, kocyk, no i wielki kubek, wypełniony dobrą kawą, aromatyczną herbatą lub gęstą czekoladą. Każdy domator wie, że kubek musi być duży (bo ileż razy można chodzić po dolewkę), wygodny (nic nie może przeszkodzić nam w celebracji wolnej chwili) i stabilny (nawet gdy postawimy go po prostu na kanapie to nie ma prawa się przewrócić).

domator

  1. Loveramics Bond 300ml (45 zł) 2. Kalva kubek porcelanowy (35 zł) 3. Teapigs kubek (35 zł) 4. Loveramics filiżanka ze spodkiem (35 – 49 zł) 5. Mount Everest kubek (29 zł)

Fan dizjanu

Minimalistyczne kształty, ciekawe formy, innowacyjne zastosowania? Kubki także mogą być dizajnerskie, a nie ma nic lepszego niż dobra kawa w kubku spełniającym wszystkie potrzeby gustu.

dizajn

  1. Barista&Co Metal Framed Cups (85 zł, 2szt) 2. Chemex Glass Mug (85 zł) 3. Hario Coffee Glass (45 – 99 zł) 5. Kalva porcelanowy kubek (35 zł) 5. KeepCup Cork Brew (85 – 99 zł)

 

Rozlewacz

Każdy zna kogoś, kto wiecznie rozlewa kawę. Ale dość tego: mamy rozwiązanie! Kubek MightyMug ma super przyssawkę i nie jesteś w stanie go przewrócić. Koniec z zalewaniem klawiatury, czy poplamionymi ubraniami. A do tego trzyma temperaturę kawy nawet kilka godzin! Z resztą zobacz sam jak testowaliśmy go w iście kołobrzeskich warunkach:

Kubek MightyMug: 325 – 530 ml, wiele kolorów (69 – 99 zł)

Herbaciarz

Każdy fan herbaty wybierze sypane suszone liście ponad ekspresowe torebki. Nikt jednak nie lubi niewygodnych akcesoriów do parzenia, które są trudne do czyszczenia. Rozwiązaniem są kubki z własnym sitkiem na herbatę, dzięki temu dobra herbata nie zajmuje wiele czasu, a jej parzenie jest proste jak nigdy.

herbaciarz

  1. Magisso, Teacup (99 zł) 2. Hario Handy Tea Maker (69 zł) 3. Loveramics Weave (99 zł) 4. Hario One Cup tea Maker (85 zł) 5. Loveramis Pro Tea (99 zł)

 

Ekolog

Dla tych, którzy chcą dbać o środowisko na co dzień, nie generując śmieci w formie jednorazowych kubeczków na wynos, powstały kubki KeepCup. Zostały stworzone z ilości plastiku porównywalnej do 20 jednorazowych kubeczków, z bezpiecznego plastiku pozbawionego BPA, nadają się do mycia w zmywarce i do podgrzewania w mikrofalówce. Nie przejmują zapachu, chętnie więc zajmą się nie tylko Twoja kawą, ale każdym innym napojem. A ich moc kolorów jest w stanie poprawić humor na cały dzień!

ekolog

KeepCup Brew szklany (65 – 99 zł); KeepCup Original plastikowy (42 – 56 zł)

 

Zabiegany

Jeśli nasz kandydat lubi popijać kawę przez cały dzień, jest zabiegany i nie ma czasu na dolewki lub żadna moc nie może oderwać go od biurka przez wiele godzin, to idealny będzie porządny kubek termiczny. Gorąca kawa będzie dostarczać mu energii nawet przez 6-10h!

termiczne

  1. Hario Uchi Mug – 350 ml; czarny i srebrnym; do 3h trzymania ciepła (109 zł)
  2. Contigo West Loop – 470 ml, całkowicie szczelny; do 4h trzymania ciepła (149 zł)
  3. Contigo Metra – 470 ml; całkowicie szczelny; do 5h trzymania ciepła (155 zł)
  4. MightyMug – przyssawka przeciw rozlewaniu; do 6h trzymania ciepła; wiele kolorów (69 – 99 zł)
  5. Klean Kanteen – 355 – 592 ml; w formie kubków, termosów i butelek; nawet 10h trzymania ciepła (99 – 179 zł)

 

A jeśli wciąż nie jesteś pewny jaki kubek wybrać, to odezwij się do nas – chętnie pomożemy w wyborze! 🙂