Hard Beans - kawa ziarnista Kolumbia Galactic Cherry Cola Filter 200 g
w tym VAT
Powiadomienie o dostępności
Zapisz się do newslettera Coffeedesk, a my poinformujemy Cię, gdy tylko szukany przez Ciebie produkt wróci na nasze półki.
Kawa Ziarnista jakości specialty pochodząca z Kolumbia, wypalana w polskiej palarni Hard Beans. Jasno palona, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W smaku wyczuwalne są nuty wiśniowej coli, amaretto i lukrecji.
Kraj pochodzenia ziarna: Kolumbia
Region: Huila / Tolima / Caldas
Farma: El Vergel Estate
Metoda obróbki: Co-fermentation
Punkty w cuppingu:
Odmiana: Caturra, Colombia
Położenie upraw: 1750 m n.p.m.
O REGIONIE
Tolima, Huila, Caldas — trzy regiony, wielu producentów, jedna obróbka: El Vergel Estate. Dzięki temu „blend z regionów” nie jest przypadkowym miksowaniem, tylko surowcem domkniętym jednym standardem przetwarzania, w jednym miejscu i pod jednym nadzorem. Forest Coffee buduje ten projekt jako „Innovation” i otwarcie mówi o celu: powtarzalność, transparentność i realna wartość dodana dla producentów.
O ODMIANIE
Caturra + Colombia. Dwie klasyczne, kolumbijskie odmiany w blendzie, które dają solidną bazę słodyczy i struktury, a całą „robotę” aromatyczną dopina obróbka.
O OBRÓBCE
Najpierw selekcja wiśni, potem 24 h w workach (pre-fermentacja) i kolejne 24 h fermentacji całej wiśni. Po drylowaniu ziarno poddawane jest fermentacji beztlenowej z udziałem drożdży i wiśniowego komponentu aromatycznego. Na koniec mechaniczne suszenie (ok. 10 dni) i stabilizacja w GrainPro (ok. 30 dni).
PRZEPIS
- Proporcje: 60 g kawy na 1 litr wody
- Temperatura wody: 93°C
- Mielenie: średnio-grube
- Czas parzenia: 3:30 minuty
- Metoda: Zalewaj kawę na 5 razy równymi częściami (np. 5x 60g) w odstępach 30 sekund.
Woda pomiędzy zalaniami powinna całkowicie przesączyć się przez kawę.
Jeśli woda przepływa za wolno lub za szybko, zmień stopień mielenia na grubszy/drobniejszy.
Pamiętaj, aby używać miękkiej, przefiltrowanej wody!
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
| Producent: | HARD BEANS |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Wysokie |
| Farma: | El Vergel Estate |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Kolumbia |
| Kwasowość: | Średnia |
| Nuty smakowe: | alkoholowe, owoce czerwone, przyprawy, słodkie |
| Odmiana: | Caturra, Colombia |
| Położenie upraw: | 1750 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Huila / Tolima / Caldas |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | Chemex, aeropress, dripper, ekspres przelewowy, french press |
| Stopień palenia: | Jasny |
| Słodycz: | Wysoka |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 200 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | Co-fermentation |
| Wyczuwalne nuty: | Wiśniowa cola, Amaretto, Lukrecja |
| Typ produktu: | Kawa |
| EAN: | 5903246833720 |
| Indeks: | 2101015149 |
Kawa Ziarnista jakości specialty pochodząca z Kolumbia, wypalana w polskiej palarni Hard Beans. Jasno palona, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W smaku wyczuwalne są nuty wiśniowej coli, amaretto i lukrecji.
Kraj pochodzenia ziarna: Kolumbia
Region: Huila / Tolima / Caldas
Farma: El Vergel Estate
Metoda obróbki: Co-fermentation
Punkty w cuppingu:
Odmiana: Caturra, Colombia
Położenie upraw: 1750 m n.p.m.
O REGIONIE
Tolima, Huila, Caldas — trzy regiony, wielu producentów, jedna obróbka: El Vergel Estate. Dzięki temu „blend z regionów” nie jest przypadkowym miksowaniem, tylko surowcem domkniętym jednym standardem przetwarzania, w jednym miejscu i pod jednym nadzorem. Forest Coffee buduje ten projekt jako „Innovation” i otwarcie mówi o celu: powtarzalność, transparentność i realna wartość dodana dla producentów.
O ODMIANIE
Caturra + Colombia. Dwie klasyczne, kolumbijskie odmiany w blendzie, które dają solidną bazę słodyczy i struktury, a całą „robotę” aromatyczną dopina obróbka.
O OBRÓBCE
Najpierw selekcja wiśni, potem 24 h w workach (pre-fermentacja) i kolejne 24 h fermentacji całej wiśni. Po drylowaniu ziarno poddawane jest fermentacji beztlenowej z udziałem drożdży i wiśniowego komponentu aromatycznego. Na koniec mechaniczne suszenie (ok. 10 dni) i stabilizacja w GrainPro (ok. 30 dni).
PRZEPIS
- Proporcje: 60 g kawy na 1 litr wody
- Temperatura wody: 93°C
- Mielenie: średnio-grube
- Czas parzenia: 3:30 minuty
- Metoda: Zalewaj kawę na 5 razy równymi częściami (np. 5x 60g) w odstępach 30 sekund.
Woda pomiędzy zalaniami powinna całkowicie przesączyć się przez kawę.
Jeśli woda przepływa za wolno lub za szybko, zmień stopień mielenia na grubszy/drobniejszy.
Pamiętaj, aby używać miękkiej, przefiltrowanej wody!
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
| Producent: | HARD BEANS |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Wysokie |
| Farma: | El Vergel Estate |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Kolumbia |
| Kwasowość: | Średnia |
| Nuty smakowe: | alkoholowe, owoce czerwone, przyprawy, słodkie |
| Odmiana: | Caturra, Colombia |
| Położenie upraw: | 1750 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Huila / Tolima / Caldas |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | Chemex, aeropress, dripper, ekspres przelewowy, french press |
| Stopień palenia: | Jasny |
| Słodycz: | Wysoka |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 200 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | Co-fermentation |
| Wyczuwalne nuty: | Wiśniowa cola, Amaretto, Lukrecja |
| Typ produktu: | Kawa |
| EAN: | 5903246833720 |
| Indeks: | 2101015149 |