Hard Beans - kawa ziarnista Kostaryka Los Cipreses Milenio Natural Anaerobic Filter 200 g
w tym VAT
Powiadomienie o dostępności
Zapisz się do newslettera Coffeedesk, a my poinformujemy Cię, gdy tylko szukany przez Ciebie produkt wróci na nasze półki.
Kawa Ziarnista jakości specialty pochodząca z Kostaryka, wypalana w polskiej palarni Hard Beans. Jasno palona, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W smaku wyczuwalne są nuty pomarańczy, mango i mlecznej czekolady.
Kraj pochodzenia ziarna: Kolumbia
Region: Naranjo, West Valley
Farma: Los Cipreses
Metoda obróbki: Natural Anaerobic
Odmiana: Milenio
Położenie upraw: 1600 – 1650 m n.p.m.
O FARMIE
Za tą kawą stoi rodzina Salazar z farmy Los Cipreses w Naranjo, w regionie West Valley w Kostaryce. Przez ponad cztery dekady sprzedawali kawę do lokalnych kooperatyw, a od 2018 roku zaczęli rozwijać produkcję z większym naciskiem na segment specialty. Ważnym krokiem było uruchomienie własnego młyna Beneficio San Cristóbal, który daje im większą kontrolę nad jakością i obróbką. Uprawy znajdują się na wysokości około 1600–1650 m n.p.m.
O ODMIANIE
Milenio, oznaczane także jako H10, to odmiana o bardzo wysokim potencjale plonowania, wysokiej odporności na rdzę kawową i dobrym potencjale jakościowym na większych wysokościach. World Coffee Research wskazuje ją jako hybrydę o bardzo wysokiej wydajności i dobrej jakości powyżej 1300 metrów. W praktyce jest to materiał, który dobrze łączy cechy agronomiczne z potencjałem sensorycznym.
O OBRÓBCE
Natural anaerobic to połączenie dwóch elementów procesu. „Anaerobic” oznacza fermentację w środowisku o ograniczonym lub wyeliminowanym dostępie tlenu, zwykle w zamkniętych zbiornikach. „Natural” oznacza z kolei, że ziarno suszy się w całym owocu, a nie po wcześniejszym usunięciu miąższu. Taka obróbka zwykle wzmacnia intensywność smaku, słodycz i owocowy charakter kawy, a jednocześnie nadaje jej bardziej nasycony profil.
PRZEPIS
- Proporcje: 60 g kawy na 1 litr wody
- Temperatura wody: 93°C
- Mielenie: średnio-grube
- Czas parzenia: 3:30 minuty
- Metoda: Zalewaj kawę na 5 razy równymi częściami (np. 5x 60g) w odstępach 30 sekund.
Woda pomiędzy zalaniami powinna całkowicie przesączyć się przez kawę.
Jeśli woda przepływa za wolno lub za szybko, zmień stopień mielenia na grubszy/drobniejszy.
Pamiętaj, aby używać miękkiej, przefiltrowanej wody!
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
| Producent: | HARD BEANS |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Średnia |
| Farma: | Los Cipreses |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Kostaryka |
| Kwasowość: | Wysoka |
| Nuty smakowe: | czekoladowe, owoce cytrusowe, owoce tropikalne |
| Odmiana: | Milenio |
| Położenie upraw: | 1600 – 1650 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Naranjo, West Valley |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | Chemex, aeropress, dripper, ekspres przelewowy, french press |
| Stopień palenia: | Jasny |
| Słodycz: | Średnia |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 200 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | natural anaerobic |
| Wyczuwalne nuty: | Pomarańcza, Mango, Mleczna czekolada |
| Typ produktu: | Kawa |
| EAN: | 5903246834147 |
| Indeks: | 2101015148 |
Kawa Ziarnista jakości specialty pochodząca z Kostaryka, wypalana w polskiej palarni Hard Beans. Jasno palona, idealna do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W smaku wyczuwalne są nuty pomarańczy, mango i mlecznej czekolady.
Kraj pochodzenia ziarna: Kolumbia
Region: Naranjo, West Valley
Farma: Los Cipreses
Metoda obróbki: Natural Anaerobic
Odmiana: Milenio
Położenie upraw: 1600 – 1650 m n.p.m.
O FARMIE
Za tą kawą stoi rodzina Salazar z farmy Los Cipreses w Naranjo, w regionie West Valley w Kostaryce. Przez ponad cztery dekady sprzedawali kawę do lokalnych kooperatyw, a od 2018 roku zaczęli rozwijać produkcję z większym naciskiem na segment specialty. Ważnym krokiem było uruchomienie własnego młyna Beneficio San Cristóbal, który daje im większą kontrolę nad jakością i obróbką. Uprawy znajdują się na wysokości około 1600–1650 m n.p.m.
O ODMIANIE
Milenio, oznaczane także jako H10, to odmiana o bardzo wysokim potencjale plonowania, wysokiej odporności na rdzę kawową i dobrym potencjale jakościowym na większych wysokościach. World Coffee Research wskazuje ją jako hybrydę o bardzo wysokiej wydajności i dobrej jakości powyżej 1300 metrów. W praktyce jest to materiał, który dobrze łączy cechy agronomiczne z potencjałem sensorycznym.
O OBRÓBCE
Natural anaerobic to połączenie dwóch elementów procesu. „Anaerobic” oznacza fermentację w środowisku o ograniczonym lub wyeliminowanym dostępie tlenu, zwykle w zamkniętych zbiornikach. „Natural” oznacza z kolei, że ziarno suszy się w całym owocu, a nie po wcześniejszym usunięciu miąższu. Taka obróbka zwykle wzmacnia intensywność smaku, słodycz i owocowy charakter kawy, a jednocześnie nadaje jej bardziej nasycony profil.
PRZEPIS
- Proporcje: 60 g kawy na 1 litr wody
- Temperatura wody: 93°C
- Mielenie: średnio-grube
- Czas parzenia: 3:30 minuty
- Metoda: Zalewaj kawę na 5 razy równymi częściami (np. 5x 60g) w odstępach 30 sekund.
Woda pomiędzy zalaniami powinna całkowicie przesączyć się przez kawę.
Jeśli woda przepływa za wolno lub za szybko, zmień stopień mielenia na grubszy/drobniejszy.
Pamiętaj, aby używać miękkiej, przefiltrowanej wody!
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
| Producent: | HARD BEANS |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Średnia |
| Farma: | Los Cipreses |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Kostaryka |
| Kwasowość: | Wysoka |
| Nuty smakowe: | czekoladowe, owoce cytrusowe, owoce tropikalne |
| Odmiana: | Milenio |
| Położenie upraw: | 1600 – 1650 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Naranjo, West Valley |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | Chemex, aeropress, dripper, ekspres przelewowy, french press |
| Stopień palenia: | Jasny |
| Słodycz: | Średnia |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 200 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | natural anaerobic |
| Wyczuwalne nuty: | Pomarańcza, Mango, Mleczna czekolada |
| Typ produktu: | Kawa |
| EAN: | 5903246834147 |
| Indeks: | 2101015148 |