MAMAM - kawa ziarnista Meksyk Los Azares Washed Espresso 250 g
w tym VAT
Powiadomienie o dostępności
Zapisz się do newslettera Coffeedesk, a my poinformujemy Cię, gdy tylko szukany przez Ciebie produkt wróci na nasze półki.
Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Meksyku, wypalona przez MAMAM. Palona w ciemnym stopniu, idealna do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. W jej smaku pojawiają się nuty zbliżone do wiśni, grejpfruta i orzecha włoskiego.
Kraj pochodzenia ziaren: Meksyk
Region: Tenejapa, Chiapas
Farma: Los Azares
Odmiana: Bourbon, Typica, Mundo Novo
Metoda obróbki: Washed
Położenie upraw: 1500 m n.p.m.
Punkty w cuppingu: 85 / 100 pkt
O REGIONIE I FARMIE
W tym regionie językiem ojczystym w Tzajalchen jest tzeltal, a 100% ludności posługuje się tym językiem. Uprawą kawy zajmują się zazwyczaj członkowie rodziny, rzadko zatrudniając pracowników z zewnątrz. 70% populacji nosi tradycyjne stroje, a 46% producentów to kobiety.
Przed przybyciem hiszpańskich konkwistadorów, rdzenna ludność Tzeltal osiedliła się na terenie Tzajalchen. Przybyli tu Aztekowie i zamieszkali, ale w XVI wieku dominikanie rozpoczęli kolonizację tego obszaru. W 1712 roku ludność Tzeltal zbuntowała się przeciwko Dominikanom, w wyniku czego cała dzisiejsza populacja to rdzenna ludność Tzeltal.
Ojciec Pedra, wraz z trzema braćmi, początkowo uprawiał kukurydzę i fasolę. Na farmie nie było żadnych drzew kawowych. Ponad 30 lat temu program INMECAFE (El Instituto Mexicano del Café) dotarł do Tzajalchen i przywiózł nasiona kawy odmian Bourbon i Caturra do zasadzenia, tak rozpoczęła się uprawa kawy w tym regionie. Około 20 lat temu ojciec przekazał farmę jemu i dwóm braciom, po czym pan Pedro wraz z żoną i synem rozpoczął ekologiczną uprawę. Z hektara ziemi wyhodował 15 kwintali i dokupił kolejne trzy hektary. Obecnie jego farma ma 4 hektary i nadal stosuje ekologiczne metody uprawy.
Zbiory odbywają się ręcznie, wybierając wyłącznie w 100% dojrzałe wiśnie, i zazwyczaj odbywają się w 4 sesjach w sezonie. Miazgowanie odbywa się tego samego dnia, a kawa jest następnie fermentowana przez 10-16 godzin. Suszenie trwa 3-4 dni dzięki słonecznemu klimatowi na dachu domu.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
| Producent: | MAMAM |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Średnia |
| Farma: | Los Azares |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Meksyk |
| Kwasowość: | Średnia |
| Nuty smakowe: | orzechowe, owoce cytrusowe, owoce czerwone |
| Ocena w cuppingu: | 85 |
| Odmiana: | Bourbon, Typica, Mundo Novo |
| Położenie upraw: | 1500 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Tenejapa, Chiapas |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | ekspres ciśnieniowy, ekspres kolbowy, kawiarka |
| Stopień palenia: | Ciemny |
| Słodycz: | Średnia |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 250 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | Washed |
| Wyczuwalne nuty: | wiśnia, grejpfrut, orzech włoski |
| Typ produktu: | Kawa |
| Indeks: | 2101032313 |
Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Meksyku, wypalona przez MAMAM. Palona w ciemnym stopniu, idealna do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. W jej smaku pojawiają się nuty zbliżone do wiśni, grejpfruta i orzecha włoskiego.
Kraj pochodzenia ziaren: Meksyk
Region: Tenejapa, Chiapas
Farma: Los Azares
Odmiana: Bourbon, Typica, Mundo Novo
Metoda obróbki: Washed
Położenie upraw: 1500 m n.p.m.
Punkty w cuppingu: 85 / 100 pkt
O REGIONIE I FARMIE
W tym regionie językiem ojczystym w Tzajalchen jest tzeltal, a 100% ludności posługuje się tym językiem. Uprawą kawy zajmują się zazwyczaj członkowie rodziny, rzadko zatrudniając pracowników z zewnątrz. 70% populacji nosi tradycyjne stroje, a 46% producentów to kobiety.
Przed przybyciem hiszpańskich konkwistadorów, rdzenna ludność Tzeltal osiedliła się na terenie Tzajalchen. Przybyli tu Aztekowie i zamieszkali, ale w XVI wieku dominikanie rozpoczęli kolonizację tego obszaru. W 1712 roku ludność Tzeltal zbuntowała się przeciwko Dominikanom, w wyniku czego cała dzisiejsza populacja to rdzenna ludność Tzeltal.
Ojciec Pedra, wraz z trzema braćmi, początkowo uprawiał kukurydzę i fasolę. Na farmie nie było żadnych drzew kawowych. Ponad 30 lat temu program INMECAFE (El Instituto Mexicano del Café) dotarł do Tzajalchen i przywiózł nasiona kawy odmian Bourbon i Caturra do zasadzenia, tak rozpoczęła się uprawa kawy w tym regionie. Około 20 lat temu ojciec przekazał farmę jemu i dwóm braciom, po czym pan Pedro wraz z żoną i synem rozpoczął ekologiczną uprawę. Z hektara ziemi wyhodował 15 kwintali i dokupił kolejne trzy hektary. Obecnie jego farma ma 4 hektary i nadal stosuje ekologiczne metody uprawy.
Zbiory odbywają się ręcznie, wybierając wyłącznie w 100% dojrzałe wiśnie, i zazwyczaj odbywają się w 4 sesjach w sezonie. Miazgowanie odbywa się tego samego dnia, a kawa jest następnie fermentowana przez 10-16 godzin. Suszenie trwa 3-4 dni dzięki słonecznemu klimatowi na dachu domu.
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
| Producent: | MAMAM |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Średnia |
| Farma: | Los Azares |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Meksyk |
| Kwasowość: | Średnia |
| Nuty smakowe: | orzechowe, owoce cytrusowe, owoce czerwone |
| Ocena w cuppingu: | 85 |
| Odmiana: | Bourbon, Typica, Mundo Novo |
| Położenie upraw: | 1500 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Tenejapa, Chiapas |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | ekspres ciśnieniowy, ekspres kolbowy, kawiarka |
| Stopień palenia: | Ciemny |
| Słodycz: | Średnia |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 250 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | Washed |
| Wyczuwalne nuty: | wiśnia, grejpfrut, orzech włoski |
| Typ produktu: | Kawa |
| Indeks: | 2101032313 |