Paloma Burundi Nyagishiru Natural FIL 250g, kawa ziarnista
w tym VAT
Zostaw nam swojego maila, damy Ci znać jak tylko wybrany produkt pojawi się w ofercie!
Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Burundi, wypalana przez polską palarnię Paloma. Palona jasno, sprawdzi się do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W jej smaku można wyczuć nuty takie jak marakuja, aloes, winogrona i melon.
Kraj pochodzenia ziarna: Burundi
Region: Muyinga
Metoda obróbki: Natural
Odmiana: Red Bourbon
Położenie upraw: 1600 - 1750 m n.p.m.
Ocena w cuppingu: 86 / 100 pkt
O KAWIE
Ta partia kawy została wyprodukowana w stacji Nyagishiru (CWS), położonej niedaleko rzeki Ruvubu, w gminie Buhinyuza (prowincja Muyinga) w północno-wschodnim Burundi. To region pagórkowaty, położony na wysokości około 1500-1800 m n.p.m., z żyznymi, wulkanicznymi glebami. Przez ten teren przepływa Nil, a w pobliżu znajduje się Park Narodowy Ruvubu.
Stacja Nyagishiru należy do firmy Matsitsi Trading Coffee SU (MATRACO) i jest przez nią zarządzana. Firma została założona w 2015 roku przez Zuberiego Matsitsiego. Jej głównym celem jest produkcja i promocja kaw specialty na rynek międzynarodowy. Sam Matsitsi to doświadczony producent kawy, posiadający ponad 7000 drzew kawowca. Oprócz Nyagishiru, MATRACO ma jeszcze dwie inne stacje w regionie Kayanza.
Co ważne - kawy z tych stacji wielokrotnie wygrywały prestiżowy konkurs Cup of Excellence (w latach 2013, 2014, 2015 i 2017).
| Producent: | PALOMA |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Wysokie |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Burundi |
| Kwasowość: | Średnia |
| Nuty smakowe: | owoce tropikalne, owoce zielone |
| Ocena w cuppingu: | 86 |
| Odmiana: | Red Bourbon |
| Pochodzenie ziaren: | Burundi |
| Położenie upraw: | 1600 - 1750 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Muyinga |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | Chemex, aeropress, dripper, ekspres przelewowy, french press |
| Stopień palenia: | Jasny |
| Słodycz: | Średnia |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 250 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | Natural |
| Wyczuwalne nuty: | Marakuja, aloes, winogrona, melon |
| Typ produktu: | Kawa |
| EAN: | 5905408870130 |
| Indeks: | 2101015081 |
Kawa ziarnista jakości specialty pochodząca z Burundi, wypalana przez polską palarnię Paloma. Palona jasno, sprawdzi się do ekspresu przelewowego, dripa, Chemexa, AeroPressa, French Pressa, oraz innych alternatywnych metod parzenia. W jej smaku można wyczuć nuty takie jak marakuja, aloes, winogrona i melon.
Kraj pochodzenia ziarna: Burundi
Region: Muyinga
Metoda obróbki: Natural
Odmiana: Red Bourbon
Położenie upraw: 1600 - 1750 m n.p.m.
Ocena w cuppingu: 86 / 100 pkt
O KAWIE
Ta partia kawy została wyprodukowana w stacji Nyagishiru (CWS), położonej niedaleko rzeki Ruvubu, w gminie Buhinyuza (prowincja Muyinga) w północno-wschodnim Burundi. To region pagórkowaty, położony na wysokości około 1500-1800 m n.p.m., z żyznymi, wulkanicznymi glebami. Przez ten teren przepływa Nil, a w pobliżu znajduje się Park Narodowy Ruvubu.
Stacja Nyagishiru należy do firmy Matsitsi Trading Coffee SU (MATRACO) i jest przez nią zarządzana. Firma została założona w 2015 roku przez Zuberiego Matsitsiego. Jej głównym celem jest produkcja i promocja kaw specialty na rynek międzynarodowy. Sam Matsitsi to doświadczony producent kawy, posiadający ponad 7000 drzew kawowca. Oprócz Nyagishiru, MATRACO ma jeszcze dwie inne stacje w regionie Kayanza.
Co ważne - kawy z tych stacji wielokrotnie wygrywały prestiżowy konkurs Cup of Excellence (w latach 2013, 2014, 2015 i 2017).
| Producent: | PALOMA |
|---|---|
| Arabica / Robusta (proporcje): | 100% Arabica |
| Body: | Wysokie |
| Kraj palarni: | Polska |
| Kraj pochodzenia ziaren: | Burundi |
| Kwasowość: | Średnia |
| Nuty smakowe: | owoce tropikalne, owoce zielone |
| Ocena w cuppingu: | 86 |
| Odmiana: | Red Bourbon |
| Pochodzenie ziaren: | Burundi |
| Położenie upraw: | 1600 - 1750 m n.p.m. |
| Region uprawy: | Muyinga |
| Specialty: | Tak |
| Sposób zaparzania: | Chemex, aeropress, dripper, ekspres przelewowy, french press |
| Stopień palenia: | Jasny |
| Słodycz: | Średnia |
| Zawartość kofeiny: | Kofeinowa |
| Opakowanie: | 250 g |
| Rodzaj kawy: | Ziarnista |
| Obróbka: | Natural |
| Wyczuwalne nuty: | Marakuja, aloes, winogrona, melon |
| Typ produktu: | Kawa |
| EAN: | 5905408870130 |
| Indeks: | 2101015081 |