Darmowa dostawa od 199 zł
Błyskawiczna wysyłka
365 dni na zwrot

Kawa fairtrade

Kawa jest niezwykle popularnym surowcem, pije się ją niemal na całym świecie. Tak duży popyt na konkretny produkt często skutkuje tym, że najważniejszy staje się zysk a ludzie, którzy stoją za hodowlą pożądanych produktów schodzą na dalszy plan. Wielkie kawowe korporacje, które znamy ze spożywczych dyskontów skupiają się na uzyskaniu jak największej ilości kawy bez względu na jej jakość. Kawa zbierana jest mechanicznie, a farmerzy dostają niewysokie stawki za kilogram zielonej kawy. 

Czym jest Fair Trade?


Na codzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że aby kawa trafiła do naszej filiżanki pracuje wiele osób. Proces w którym powstaje kawa zaczyna się już w momencie zasadzenie krzewu kawowego, który kwitnąc daje wisienki skrywające w sobie zielone ziarno kawy. Kawy fairtrade to przede wszystkim pewność, że osoby, bez których nie moglibyśmy się cieszyć kawą zostały sprawiedliwie wynagrodzone. Fairtrade działa na rzecz sprawiedliwszego handlu, wyższych cen skupu, przeciwdziała wykorzystywaniu pracowników rolnych, walczy o godziwe warunki pracy bez dyskryminacji, pracy przymusowej i pracy dzieci. Fairtrade to także możliwość sprawczości konsumenckiej — oznaczone symbolem produkty ułatwiają nam podjęcie bardziej etycznych wyborów konsumenckich.

Oznaczona znakiem fair trade kawa oznacza sprawiedliwe traktowanie pracowników plantacji, wysoką jakość i doskonały smak w filiżance!

Lepsze wynagrodzenie farmerów sprawia, że mogą lepiej zadbać o jakość kawy, która rośnie na ich plantacjach. Wybierając fair trade coffee oprócz wysokiej jakości otrzymamy również gwarancję, że ziarna, które wybraliśmy zostały wyprodukowane w zgodzie z zasadami sprawiedliwego handlu, zrównoważonego rozwoju i z myślą, że to pracownicy są ważniejsi niż zysk. Kawa fairtrade to również gwarancja jakości. Kawa z certyfikatem fair trade to pewność, że hodowla, zbiory i obróbka odbyła się w trosce o jak najlepszy smak kawy.

Fair Trade - świadomość


Wzrost popularności kawy trzeciej fali tzw. kawy specialty sprawił, że konsumenci większą wagę przykładają do tego w jakich warunkach wyrosła kawa i czy wszystkie zaangażowane osoby zostały sprawiedliwie wynagrodzone. Rozwój sektora specialty przyczynił się do powstania wielu palarni kawy, które zainteresowane są skupem kawy od małych plantacji i gotowe są za najlepsze ziarno płacić godziwe stawki i dbać o partnerską, długofalową współpracę z farmerami. Roasterzy poszukujący najlepszych zielonych ziaren często sami podróżują na plantacje, aby osobiście zobaczyć proces wzrostu i zbioru — takie biznesowe relacje sprzyjają uświadomieniu szerszej publiczności o roli farmerów w procesie powstawania najlepszych ziaren.

Kawa ziarnista fair trade pochodzi z małych plantacji od rolników, którzy hodują kawę z dbałością o środowisko naturalne i jakość ziaren. Kawa fair trade to również pewność, że większa część ceny, którą płacimy za kawę, trafi bezpośrednio do pracowników plantacji. Dlatego wybierając kawę fair trade najwyższej jakości, wybieracie nie tylko kawę która będzie pyszna, ale również gwarancję sprawiedliwego wynagrodzenia i etycznych warunków pracy dla farmerów. Dokonując codziennie bardziej świadomych wyborów konsumenckich możemy stać się częścią zmiany i wesprzeć całe społeczności zaangażowane w proces powstawania kawy.

Odbierz 20 zł na pierwsze zakupy*

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz kod rabatowy na swoje pierwsze kawowe zakupy w Coffeedesk. Nie przegap też wszystkich naszych nowości i najaktualniejszych artykułów na blogu!

Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rabat przy zakupach za minimum 199 zł, zniżka jest jednorazowa.